• rozwiń

Piloci Lufthansy nie odpuszczają. Ciąg dalszy strajku nastąpi

Piloci Lufthansy nie odpuszczają. Ciąg dalszy strajku nastąpi
Foto: Wikipedia (CC BY-SA 3.0) Foto: Lufthansa to największy niemiecki przewoźnik lotniczy

Strajk pilotów flagowego niemieckiego przewoźnika powietrznego Lufthansa zostanie wznowiony, wstępnie został zapowiedziany na wtorek i środę - poinformował związek zawodowy pilotów VC (Vereinigung Cockpit - Stowarzyszenie Cockpit).

We wtorek strajkować ma personel rejsów krótkodystansowych, a w środę zarówno krótko- jak i dalekodystansowych.

Trwająca od środy do soboty akcja strajkowa zmusiła Lufthansę do anulowania łącznie 2755 rejsów, co zatrzymało na ziemi około 345 tys. jej klientów.

VC odrzucił w piątek przedstawioną mu w negocjacjach nową propozycję Lufthansy, obejmującą podwyżkę płac o 4,4 proc., jednorazową wypłatę w wysokości 180 proc. miesięcznego uposażenia oraz zobowiązanie do zatrudnienie nowych pilotów.

Sposób na podwyżkę

Rzecznik związku oświadczył, że propozycja nie była niczym nowym, gdyż składano ją już dwa miesiące temu. Najnowszy strajk pilotów Lufthansy był ich 14. taką akcją od kwietnia 2014 roku.

VC podkreśla, że piloci nie dostali od pięciu lat żadnej podwyżki, podczas gdy Lufthansa wypracowała w tym czasie zysk w wysokości 5 mld euro. Związkowcy domagają się wzrostu wynagrodzeń o łącznie 22 proc. w pięciu etapach za okres od wygaśnięcia poprzedniego porozumienia płacowego w końcu kwietnia 2012 roku do kwietnia roku przyszłego. VC reprezentuje interesy 5,4 tys. pilotów Lufthansy.

 

Trwa strajk pracowników Lufthansy:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane