• rozwiń

Planują strajk na Akropolu. Chcą, by rząd spełnił obietnicę

Chorwacja, Grecja, Hiszpania. Polacy mają ulubione kierunki na urlop Odtwórz: Chorwacja, Grecja, Hiszpania. Polacy mają ulubione kierunki na urlop
Chorwacja, Grecja, Hiszpania. Polacy mają ulubione kierunki na urlop "Źródło: TVN24 BiS"

Pracownicy greckiego ministerstwa kultury, protestujący przeciwko niedoborom personalnym, ogłosili dwudniowy strajk w najbliższy weekend na Akropolu i w innych placówkach. Czynne będzie jednak Muzeum Akropolu znajdujące się poza jego terenem.

Pracownicy ministerstwa podali w środę, że chcą, aby rząd dotrzymał obietnicy i zatrudnił około 230 archeologów i strażników, zapełniając miejsca pracy zwolnione przez osoby, które odeszły na emerytury.

Jednak w sytuacji, gdy warunkiem międzynarodowej pomocy dla Grecji są daleko posunięte oszczędności, obsadzić będzie można tylko część zwolnionych miejsc pracy.

Związek zawodowy pracowników podał, że strajk w pełni sezonu turystycznego obejmie stanowiska archeologiczne i muzea państwowe w Atenach i Attyce.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane