• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Fed nie zmienił stóp procentowych. Ale wciąż nie wyklucza podwyżek

Fed nie zmienił stóp procentowych. Ale wciąż nie wyklucza podwyżek
Foto: sxc.hu Foto: Rezerwa Federalna (Fed) pozostawiła na obecnym poziomie stopy procentowe

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) pozostawiła na obecnym poziomie stopy procentowe - poinformował Reuters. Ta decyzja nie była zaskoczeniem dla rynku. Analitycy oczekują bowiem, że stopy zostaną podniesione nie wcześniej niż we wrześniu tego roku. Obecnie stopy procentowe w Stanach Zjednoczonych są na niemal zerowym poziomie. Ich docelowy zakres został określony na 0-0,25 procent.

Jednakże, sam Fed jeszcze w kwietniu "nie wykluczał" podwyżki stóp procentowych na czerwcowym posiedzeniu. Podkreślając także za marcowym komunikatem, że podwyżka jest możliwa, gdy poprawi się sytuacja na rynku pracy, a inflacja wróci do celu na poziomie 2 proc.

Dlaczego?

Amerykański bank centralny nie śpieszy się z podwyżką stóp procentowych, bo gospodarka USA rozwija się w dobrym tempie.

Urzędnicy Rezerwy Federalnej wskazali, że powolny wzrost ekonomiczny na świecie w połączeniu z wolniejszym niż oczekiwano wzrostem wynagrodzeń w USA mogą spowodować, że podniesienie stóp procentowych może zahamować wzrost gospodarczy.

Fed zaniepokojony jest przede wszystkim zagrożeniom wynikającym z umacniającego się dolara, wojną na Ukrainie, spowolnieniu w gospodarce Chin oraz przedłużających się negocjacjach między Grecją a jej wierzycielami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane