• rozwiń

Dobrane dane z USA. Ubywa bezrobotnych

Dobrane dane z USA. Ubywa bezrobotnych
Foto: airpano.com Foto: Manhattan. Nowy Jork, USA

Liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych w Stanach Zjednoczonych w listopadzie wzrosła o 178 tys. wobec 142 tys. przed miesiącem po korekcie - podał amerykański Departament Pracy w komunikacie. Łączna korekta liczby nowych miejsc pracy za ostatnie dwa miesiące wynosiła -2 tys.

Liczba miejsc pracy w amerykańskim sektorze prywatnym wzrosła o 156 tys., podczas gdy miesiąc wcześniej wzrosła o 135 tys. po korekcie.

Stopa bezrobocia w USA w październiku wyniosła 4,6 proc., wobec 4,9 proc. w październiku - podał amerykański Departament Pracy.

Oczekiwania rynku

Analitycy ankietowani przez agencję Bloomberg spodziewali się stopy bezrobocia w USA na poziomie 4,9 proc. oraz że liczba miejsc pracy w sektorach pozarolniczych wzrośnie o 180 tys. wobec 161 tys. we wrześniu przed korektą, a w sektorze prywatnym wzrośnie o 175 tys. wobec wzrostu o 142 tys. miesiąc wcześniej przed korektą.

Departament Pracy podał również, że wskaźnik zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo, wyniósł w listopadzie 62,7 proc. wobec 62,8 proc. miesiąc wcześniej.

Wynagrodzenia godzinowe spadły w listopadzie o 0,1 proc. mdm, po wzroście o 0,4 proc. miesiąc wcześniej.

W ujęciu rocznym wynagrodzenia godzinowe w listopadzie wzrosły o 2,5 proc., po wzroście o 2,8 proc. w październiku.

Tu podziewano się odczytów odpowiednio na poziomie 0,2 proc. i 2,8 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane