• rozwiń

Najwyższy posąg świata coraz bliżej. Ma być gotowy jeszcze w tym roku

Najwyższe wieżowce świata Odtwórz: Najwyższe wieżowce świata
Najwyższe wieżowce świata "Źródło: TVN24 BiS"

W październiku 2018 roku ma zakończyć się budowa największego posągu na świecie. Licząca 182 metry wysokości Statua Jedności w Indiach będzie blisko dwukrotnie wyższa od nowojorskiej Statuy Wolności. Budowa wzbudza duże kontrowersje, między innymi ze względu na gigantyczny koszt inwestycji.

Statua Jedności ma liczyć 182 metry wysokości i ma stać się największym posągiem na świecie. Dzisiejszy lider, posąg Wielkiego Buddy z Lushan w Chinach ma 153 metry wysokości. 

W ten sposób uhonorowany zostanie Vallabhbhai "Sardar" Patel, wicepremier Indii i jedna z najważniejszych postaci hinduskiego ruchu niepodległościowego na początku XX wieku. Statua będzie przedstawiać jego postać.

Niezwykły projekt

Niezwykły projekt powstaje na wyspie Sadhu w stanie Gudżarat i jest zlokalizowany naprzeciwko zapory Sardar Sarovar nad rzeką Narbada. Do dyspozycji turystów będzie taras widokowy. Powstać ma też m.in. hotel, muzeum i centrum konferencyjne.

Budowa posągu została ogłoszona w 2013 roku. Inwestycja budzi spore kontrowersje. Głównie ze względu na koszty. Jak wyliczył "The Telegraph" budowa ma pochłonąć 226,9 mln funtów i zakończyć się w październiku 2018 roku.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane