• rozwiń

Temat: Internet

Zmasowane cyberataki na banki i tamę. Amerykanie oskarżają Irańczyków

Zmasowane cyberataki na banki i tamę. Amerykanie oskarżają Irańczyków
Foto: Shutterstock Foto: Stany Zjednoczone poinformowały o oskarżeniu siedmiu Irańczyków o skoordynowaną kampanię cyberataków

Stany Zjednoczone poinformowały w czwartek o oskarżeniu siedmiu Irańczyków o skoordynowaną kampanię cyberataków na banki w USA w latach 2011-2013 oraz na małą tamę w okolicach Nowego Jorku.

Agencja Associated Press pisze, że chodzi o hakerów "powiązanych z rządem irańskim". Wszyscy byli zatrudnieni w irańskich firmach komputerowych, pracujących na zlecenie rządu Iranu. Żaden z nich nie znajduje się w rękach amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Ogromne straty

Prokurator generalna USA Loretta Lynch poinformowała na konferencji prasowej, że szkody wyrządzone przez tych Irańczyków idą w dziesiątki milionów dolarów oraz że atak na tamę mógł stworzyć poważne zagrożenie dla Amerykanów.

Jednemu z siedmiu oskarżonych zarzuca się uzyskanie dostępu do systemu kontrolnego tamy Bowman Avenue Dam w Rye Brook, ok. 30 km na północ od Nowego Jorku.

Resort sprawiedliwości ujawnił akt oskarżenia na konferencji prasowej w Waszyngtonie. Prokurator Lynch podkreśliła, że groźba cyberataków na infrastrukturę USA jest wciąż źródłem poważnego zaniepokojenia.

 

W kwietniu ub.r. poinformowano o cyberataku na Biały Dom:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane