• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Użytkownicy Spotify wściekli na nową politykę prywatności. Szef serwisu przeprasza

Użytkownicy Spotify wściekli na nową politykę prywatności. Szef serwisu przeprasza
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ Sorosh Tavakoli Foto: Spotify ma 75 mln aktywnych użytkowników i 20 mln abonentów w 58 krajach

Szef Spotify Daniel Ek przeprosił użytkowników tego muzycznego serwisu streamingowego za wprowadzenie nowej polityki prywatności. Ta umożliwia firmie dostęp do wielu prywatnych informacji i zdjęć. Część osób korzystających z usługi skasowała swoje konta obawiając się, że ich dane zostaną wykorzystane bez ich zgody.

Spotify ma teraz dostęp do zdjęć, kontaktów i lokalizacji użytkowników serwisu. A to wywołało  oburzenie niektórych z nich i skasowali swoje konta. Wśród nich znalazł się między innymi twórca legendarnej gry Minecraft, Marcus Persson.


Bezpieczeństwo to priorytet

- Powinniśmy wykonać lepszą robotę, jeżeli chodzi o wyjaśnienie, co oznaczają nowe zasady i w jaki sposób informacje, którymi chcecie się podzielić, zostaną wykorzystane - przyznał Daniel Ek.

Szef serwisu przeprosił na blogu za "zamieszanie", jakie wywołały zmiany. Obiecał też aktualizację

nowej polityki prywatności, ale nie wyjaśnił, czy zostanie ona zmieniona. Zaznaczył, że Spotify nie udostępnia i nie importuje zdjęć, kontaktów i lokalizacji użytkowników bez ich zgody i że to od nich zależy, czy będą dzielili się swoimi danymi.

Ek tłumaczył, że szwedzka firma potrzebuje danych swoich użytkowników, bo chce rozwijać swój serwis. - Spotify ulega ciągłym zmianom i ewolucji, aby dostarczać jak najlepsze usługi swoim użytkownikom. Ale przez cały czas prywatność i bezpieczeństwo naszych klientów pozostanie najwyższym priorytetem - uspokajał Ek.

- Będziemy zawsze indywidualnie prosić o zgodę na udostępnienie danych lub wyraźnie informować o możliwości rezygnacji z udostępniania lokalizacji, zdjęć i kontaktów - zapewnił szef Spotify.

Spotify ma 75 mln aktywnych użytkowników i 20 mln abonentów w 58 krajach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
adam_z_daleka
Pamiętajcie, że kiedykolwiek ktoś mówi "zabiorę ci twoje prawo aby było ci lepiej" to jest bezczelnym kłamcą. Aby było nam dobrze wystarczy przywrócić nam nasze prawa.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane