• rozwiń

Sony znów pod ostrzałem hakerów. Zaatakowali sklep internetowy PlayStation

Sony znów pod ostrzałem hakerów. Zaatakowali sklep internetowy PlayStation
Foto: store.sonyentertainmentnetwork.com Foto: Podczas prób logowania się do usługi sklepu PlayStation użytkownicy mogli przeczytać komunikat: "Strona nie odnaleziona. To nie twoja wina"

Hakerzy przyznali się w poniedziałek do zaatakowania internetowego sklepu konsol do gier Sony PlayStation, dzięki czemu udało im się sparaliżować na pewien czas działanie usługi. To kolejna taka akcja w ostatnim czasie na podmiot należący do japońskiego koncernu.

Podczas prób logowania się do usługi sklepu PlayStation użytkownicy mogli przeczytać komunikat: "Strona nie odnaleziona. To nie twoja wina. To błąd internetu".

Do ataku przyznała się na jednym z portali społecznościowych grupa pod nazwą "Brygada Jaszczura", zamieszczając na ten temat krótki komunikat.

Badają sprawę

W odpowiedzi na atak, Sony opublikowało informację, że bada całą sprawę i "dziękuje za cierpliwość" użytkowników. Do zdarzenia doszło w kilka dni po tym jak koncern świętował 20-lecie wprowadzenia na rynek konsol PlayStation.

To nie jedyny atak, jaki w ostatnim czasie przeprowadziła "Brygada Jaszczura". W zeszłym tygodniu na jeden dzień udało im się sparaliżować działalność sieci innej popularnej konsoli do gier - Xbox.

Działania hakerów uniemożliwiły użytkownikom korzystanie z możliwości grania za pośrednictwem sieci. Hakerzy zapowiedzieli wtedy, że ten atak jest dopiero wstępem do tego, co ma się wydarzyć w okresie Bożego Narodzenia.

W listopadzie hakerzy z prawdopodobnie innej grupy przejęli z komputerów producenta filmowego i telewizyjnego, Sony Pictures, około 100 terabajtów danych, wśród których znalazły się m.in. informacje o pracownikach i ich numerach ubezpieczeń społecznych oraz szczegóły kontraktów z aktorami i twórcami filmowymi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane