• rozwiń

Temat: Włochy

Słynna dziura w drodze ma już 10 lat. Stała się symbolem zaniedbań

Ukradli kawałek autostrady. Nowoczesna droga zamknięta po kilku dniach od otwarcia Odtwórz: Ukradli kawałek autostrady. Nowoczesna droga zamknięta po kilku dniach od otwarcia
Ukradli kawałek autostrady. Nowoczesna droga zamknięta po kilku dniach od otwarcia "Źródło: ENEX"

Dziesięć lat kończy słynna potężna wyrwa na wiadukcie drogi szybkiego ruchu w Toskanii we Włoszech. Uważana jest za symbol zaniedbań w utrzymaniu tamtejszych dróg. Naprawienie drogi lokalne władze zapowiadały już w 2008 roku, ale remont jezdni do tej pory nawet się nie rozpoczął.

Bezsprzecznie największa i najstarsza dziura w nawierzchni znajduje się na drodze znanej pod nazwą Fi-Pi-Li, czyli łączącej Florencję z Pizą i Livorno.

Skomplikowana naprawa

W 2008 roku na początku wiaduktu w rejonie Livorno duży fragment asfaltu pękł pod naporem fali podeszczowej. Powstała groźna wyrwa w drodze. Lokalne władze zapowiadały szybką naprawę drogi, ale okazało się, że fundusze z regionu na ten cel zostały odblokowane dopiero w 2016 roku.

Prace jednak nie ruszyły. Termin rozpoczęcia remontu wyznaczono potem na czerwiec ubiegłego roku, w 2018 roku  - droga miała być już naprawiona, ale roboty nawet się nie zaczęły. Wyrwa ma już dziesięć lat.

Zdaniem ekspertów uszkodzenie asfaltu nie jest poważne. Mimo to jego naprawa okazała się bardzo skomplikowana i kosztowna. Rozpisano przetarg na ponad 2 miliony euro. Dodatkowy milion obiecały wyłożyć władze prowincji.

Roboty przewidują też stworzenie systemu odpływu wody, by nie doszło ponownie do pęknięcia i obsunięcia się nawierzchni. Nie wiadomo, czy skutki ograniczenia ruchu na wiadukcie odczują także latem tego roku tysiące turystów, którzy będą jechać na plaże Toskanii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane