• rozwiń

Turyści masowo okradają plaże. "Martwimy się, co będzie w sierpniu"

Nawet 7 tysięcy euro kary za zakupy na plaży. Ostrzeżenie dla jadących do Włoch Odtwórz: Nawet 7 tysięcy euro kary za zakupy na plaży. Ostrzeżenie dla jadących do Włoch
Nawet 7 tysięcy euro kary za zakupy na plaży. Ostrzeżenie dla jadących do Włoch "Źródło: TVN24 BiS"

Na początku sezonu wakacyjnego na Sardynii ponownie ogłoszono alert w związku z masowym zjawiskiem wywożenia przez turystów z tamtejszych plaż piasku, muszelek i kamieni. Na włoskiej wyspie uważane jest to za kradzież i karane wysokimi grzywnami.

Sardyńskie plaże są masowo okradane przez tych, którzy - zauroczeni ich śnieżnobiałym czy różowym piaskiem, muszelkami i kamykami - zabierają je na pamiątkę do domu. Przypomniały o tym lokalne media, informując, że podobnie, jak w minionych latach, dużo pracy mają już służby między innymi na lotnisku w Cagliari.

"Już martwimy się, co będzie w sierpniu"

Tylko w ostatnich tygodniach tamtejsi funkcjonariusze znaleźli u podróżnych 280 kilogramów skarbów natury z wybrzeży we wschodniej części wyspy, zwłaszcza z okolic znanej miejscowości wypoczynkowej Villasimius, obleganej przez Włochów i przybyszów z całego świata.

Działająca tam straż ochrony środowiska dzięki współpracy ze służbami lotniskowymi odtransportowała na plaże siedem skrzyń pamiątek, które próbowali wywieźć turyści w plastikowych butelkach i woreczkach.

- Skąd wiemy, dokąd mamy odwieźć łupy? Ci, którzy plądrują nasze plaże, opisują miejsce pochodzenia tych materiałów - wyjaśnił Lino Cozzuto, kierujący stowarzyszeniem strażników ochrony środowiska na Sardynii. - Niestety to dopiero początek konfiskat w tym roku, a my już martwimy się, co będzie w sierpniu, czyli w szczycie sezonu - dodał.

Stowarzyszenie zaapelowało do władz regionalnych, aby nakazały wzmocnienie kontroli bagaży na lotniskach i w portach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane