• rozwiń

Przyszli po lepsze życie? Słowenia odsyła migrantów ekonomicznych

Foto: EPA/ Antonio Bat Foto: Słowenia chce przyjąć tylko tych migrantów, którzy są realnie dotknięci konfliktem zbrojnym

Władze Słowenii zapowiedziały, że będą odsyłać migrantów ekonomicznych przybywających do ich kraju z sąsiedniej Chorwacji - poinformował w czwartek rzecznik policji Drago Menegalija.

Jak podkreślił, Słowenia przyjmie tylko tych imigrantów, w krajach których toczą się realnie walki zbrojne.

- W ostatnich dniach wobec coraz większej liczby osób przybywających do Słowenii mamy przypuszczenia, że są to migranci ekonomiczni - zaznaczył Menegalija.

Jak dodał, Słowenia przekazała już władzom chorwackim oficjalnie stanowisko w tej sprawie.

Rzecznik policji przyznał w oświadczeniu, że decyzja władz Słowenii ma związek z informacją

przekazaną w czwartek przez Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Uchodźców (UNHCR, że Serbia i Macedonia ograniczyły wstęp imigrantom z Afryki i Azji, pozwalając na to jedynie obywatelom Syrii, Iraku i Afganistanu.

Serbowie cofają migrantów


W środę ok. 18 czasu lokalnego Serbowie rozpoczęli cofanie migrantów, pozwalając na wjazd do kraju jedynie Syryjczykom, Irakijczykom i Afgańczykom.

Także macedońska policja zaczęła w nocy ze środy na czwartek odsyłać wszystkich migrantów, którzy nie pochodzą z Syrii, Iraku lub Afganistanu.

Migranci z Syrii, Iraku i Afganistanu stanowią większość wśród setek tysięcy uchodźców, którzy przez Bałkany zmierzają na zachód i północ Europy, głównie do Niemiec i Szwecji.

Wg danych UNHCR do początku listopada do Europy przybyło w sumie 752 tys. migrantów. Organizacja spodziewa się, że między listopadem 2015 a lutym 2016 średnio dziennie jedynie z Turcji przybywać będzie 5 tys. osób, co oznacza dodatkowe 600 tys. przybyszów w Grecji, Chorwacji, Serbii, Słowenii i Macedonii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Hibisskuss
Na wiosnę ruszy tsunami , dziennie 50 tys . Podbój Europy przez islam trwa. Doskonale zaplanowany i konsekwentnie realizowany przez Turcję i ISIS.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
no01
Zatrzasnąć drzwi do Niemiec z grupą państw sojuszniczych,i przed emigracją islamską - inaczej UE i Niemcy będą nas szantażować a ciągnięcie tego projektu "UE" nie ma sensu i jest dla Polski i innych państw zabójcze - chyba nie przesadzam
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ania00
Odsyłać wszystkich,niech walczą za swoją ojczyznę
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane