• rozwiń
  • WIG20 2171.75 -0.91%
  • WIG30 2464.87 -1.07%
  • WIG 57485.19 -0.98%
  • sWIG80 11656.29 +0.30%
  • mWIG40 3750.76 -1.91%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Afera w Volkswagenie

Skandal w Volkswagenie. Niemiecki wicekanclerz ostrzega przed konsekwencjami

Skandal w Volkswagenie. Niemiecki wicekanclerz ostrzega przed konsekwencjami
Foto: © Arne Müseler / arne-mueseler.de / CC-BY-SA-3.0 Foto: Sigmar Gabriel odniósł się na sprawy Volkswagena

Śledztwo w sprawie skandalu z emisją spalin Volkswagena nie powinno przerodzić się w kampanię przeciwko całej branży - ocenił niemiecki wicekanclerz Sigmar Gabriel.

Zdaniem wicekanclerza ws. VW powinien odbyć się szybki audyt. Jego zdaniem za skandal nie powinni płacić pracownicy koncernu, których na całym świecie jest ponad pół miliona.

Duże kłopoty

Władze USA ujawniły 18 września, że Volkswagen jest podejrzewany przez amerykańską federalną Agencję Ochrony Środowiska (EPA) o manipulowanie pomiarem spalin z silników dieslowskich, co może oznaczać dla producenta ogromne kary.

Koncern przyznał następnie, że zakwestionowane przez EPA oprogramowanie, fałszujące dane o emisji, było instalowane w jego samochodach także poza USA. Może ono znajdować się w ok. 11 mln pojazdów na całym świecie, w tym w Polsce. Skandal doprowadził do dymisji prezesa Volkswagena Martina Winterkorna.

W środę francuski oddział Volkswagena ogłosił, że w ostatnich latach we Francji sprzedano około miliona samochodów z silnikami diesla, które były wyposażone w oprogramowanie umożliwiające manipulowanie pomiarami. Chodziło nie tylko o samochody VW, ale także o marki Audi, Skoda i SEAT.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane