• rozwiń
  • WIG20 2177.23 -0.33%
  • WIG30 2500.85 -0.33%
  • WIG 56476.64 -0.15%
  • sWIG80 11570.56 -0.44%
  • mWIG40 3890.57 -0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:48

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Duża inwestycja południowokoreańskiego koncernu na Węgrzech

Morawiecki o reparacjach: zamieszania polityczne tworzą pytania o inwestycje Odtwórz: Morawiecki o reparacjach: zamieszania polityczne tworzą pytania o inwestycje
Morawiecki o reparacjach: zamieszania polityczne tworzą pytania o inwestycje "Źródło: TVN24 BiS"

Południowokoreański koncern SK Innovation zbuduje na Węgrzech fabrykę akumulatorów do samochodów elektrycznych o wartości 840 mln wonów południowokoreańskich, co stanowi równowartość ponad 650 mln euro – podała w czwartek agencja Reutera.

Prace nad budową zakładu w mieście Komarom przy granicy ze Słowacją rozpoczną się w lutym 2018 r., a produkcja w fabryce ruszy na początku 2020 r. – powiadomił Reuters, powołując się na koncern.

Produkcja

Zakład ma wytwarzać 250 tys. akumulatorów do samochodów elektrycznych rocznie. Planuje się, że wśród ich nabywców będzie Daimler-Benz AG.

SK Innovation dzięki tej inwestycji pragnie wejść na rynek europejski.

Agencja Reutera podkreśliła, że zapowiedź otwarcia zakładu na Węgrzech zbiegła się w czasie z informacjami o wykluczeniu SK Innovation z państwowych dotacji w Chinach na tle napięcia w stosunkach dwustronnych między Seulem i Pekinem. Koncern zawiesił m.in. budowę fabryki akumulatorów w Chinach.

Trzeci zakład

Węgierska agencja MTI zwróciła uwagę, że wraz z powstaniem fabryki w Komarom na terenie Europy Środkowo-Wschodniej będą działać już trzy południowokoreańskie zakłady produkujące akumulatory do samochodów elektrycznych: obok fabryki LG Chem, która ma stanąć w podwrocławskich Kobierzycach, oraz fabryki Samsunga, która powstanie w mieście Goed, na północ od Budapesztu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane