• rozwiń
  • WIG20 2148.11 -0.55%
  • WIG30 2430.31 -0.53%
  • WIG 56598.51 -0.52%
  • sWIG80 11474.12 +0.24%
  • mWIG40 3597.56 -0.88%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 12:42

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Najdroższe miasta świata. Lider od lat ten sam

Najdroższe jachty świata. Poznaj wspaniałą trójkę Odtwórz: Najdroższe jachty świata. Poznaj wspaniałą trójkę
Najdroższe jachty świata. Poznaj wspaniałą trójkę

Singapur piąty rok z rzędu został uznany za najdroższe miasto świata. Tak wynika z najnowszego raportu Worldwide Cost of Living, przygotowanego przez Economist Intelligence Unit. Na drugim miejscu ex aequo znalazły się Paryż i Zurych.

Najbardziej kosztownym miastem na świecie znów został Singapur. Miasto utrzymuje pozycję lidera rankingu Worldwide Cost of Living od pięciu lat.

Dominacja Azji

Jak pisze CNBC, to potwierdzenie trendu obserwowanego w tej części Azji, gdzie wraz z wzrostem gospodarczym i gwałtownym rozwojem branży finansowej od lat rosną ceny i koszty życia. Portal zauważa, że nie bez przyczyny w czołówce znalazły się jeszcze Hongkong (4. miejsce), i Seul (7. miejsce).

Podium zamykają Paryż i Zurych, które ex aequo zajęły drugą pozycję.

W czołowej dziesiątce zadebiutowały w tym roku Sydney (awans o cztery "oczka") oraz Oslo i Tel Awiw (awans odpowiednio o sześć i dwie pozycje).

W czołówce zestawienia zabrakło natomiast metropolii ze Stanów Zjednoczonych, mimo relatywnie wysokich kosztów życia w tamtejszych miastach. Dzieje się tak ze względu na duże osłabienie dolara. W tym roku Nowy Jork i Los Angeles spadły na odpowiednio 13. i 14. miejsce.

Z kolei na drugim biegunie, wśród najtańszych miast świata, pierwsze miejsce zajął Damaszek, stolica Syrii. Drugie miejsce przypadło wenezuelskiemu Caracas, a trzecie zajęły Ałmaty w Kazachstanie.

Raport

Twórcy zestawienia biorą pod uwagę ceny ponad 150 towarów i usług w 133 miastach na całym świecie. Wśród nich są m.in. ceny chleba, wina, papierosów i benzyny. Ranking został stworzony po to, aby pomagać firmom w obliczaniu godziwych wynagrodzeń pracowników przenoszonych do pracy do innego kraju.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane