• rozwiń

19 godzin w powietrzu non stop. Azjatyckie linie chcą pobić rekord najdłuższego lotu na świecie

Największy samolot świata po pierwszych testach Odtwórz: Największy samolot świata po pierwszych testach
Największy samolot świata po pierwszych testach "Źródło: tvn24bis"

Do końca tego roku linie Singapore Airlines chcą pobić rekord najdłuższego lotu na świecie non stop. Pokonanie trasy z Singapuru do Nowego Jorku zajmie 19 godzin.

Obecnie rekord długości lotu bez międzylądowania należy do linii Qatar Airways. Podróż z Auckland w Nowej Zelandii do Doha (14,5 tys. km) trwa około 18 godzin. Godzinę krócej trwa natomiast lot z Perth w Australii do Londynu na pokładzie maszyn linii Qantas.

Nowe samoloty

Narodowy przewoźnik Singapuru ma nadzieje na ustanowienie nowego rekordu, a wiąże je z dostawą nowego samolotu A350-900 Ultra Long Range, produkowanego przez Airbusa.

Singapore Airlines będą pierwszymi użytkownikami tych maszyn. W sumie linie zamówiły siedem takich samolotów. Maszyna na początku tego tygodnia odbyła w Tuluzie swój pierwszy lot testowy.

Osiągi A350-900 ULR sprawiają, że długie loty mają być tańsze w eksploatacji, ze względu na znaczą oszczędność paliwa. Samolot jest w stanie pokonać prawie 18 tys. kilometrów, czyli o prawie 3 tys. kilometrów więcej niż zwykła wersja A350.

Pokonanie bez międzylądowanie trasy z Singapuru do Nowego Jorku, o długości ponad 15,3 tys. kilometrów, potrwa 19 godzin. Ze względu na wyczerpującą podróż kabina pasażerska będzie podzielona na dwie klasy: business i premium economy.

W 2019 roku linie planują również uruchomić bezpośrednie połączenie do Los Angeles. Lot potrwa 15 godzin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane