• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Duże zwolnienia w niemieckim koncernie. Pracę stracą prawie trzy tysiące osób

Szef chce cię zwolnić? Sprawdź, czy ma do tego prawo Odtwórz: Szef chce cię zwolnić? Sprawdź, czy ma do tego prawo
Szef chce cię zwolnić? Sprawdź, czy ma do tego prawo "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Siemens zamierza zwolnić niemal trzy tysiące osób w Niemczech. Jak informuje koncern, to część wartego w sumie 500 milionów euro planu oszczędnościowego.

Niemiecki Siemens poinformował w poniedziałek o zredukowaniu około 2,9 tys. miejsc pracy w ramach planu restrukturyzacji. Siemens wyjaśnia, że plan został opracowany w celu zwiększenia konkurencyjności w stosunku do innych firm działających w obszarze energii elektrycznej i gazu. Pierwotnie koncern miał zwolnić w Niemczech 3,4 tys. osób w Niemczech.

Kluczowe dla poprawy konkurencyjności


"Rynek energii z paliw kopalnych znacznie się skurczył. W kontekście tej strukturalnej zmiany plan ma kluczowe znaczenie dla poprawy naszej konkurencyjności" - powiedziała, cytowana w oświadczeniu, spółki, członkini zarządu Siemens AG Lisa Davis. "Cięcia kosztów planowane są na kolejne dwa lata" - dodała Davis.Cięcia mają przynieść oszczędności rzędu 270 milionów euro. To stanowi część ogólnego celu, jakim jest zmniejszenie globalnych kosztów funkcjonowania Siemensa o 500 milionów euro .

Jak informuje spółka, zakłady w Görlitz i Berlinie będą kontynuować swoją działalność. Preferowana opcją miałaby być natomiast sprzedaż siedziby w Lipsku.

W planach firmy jest też restrukturyzacja zakładu w Erfurcie i ograniczenie działalności w Erlangen, a także zrezygnowanie z biznesu w Offenbach.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane