• rozwiń

Kto rzucił giełdę w USA na kolana? "Siedziałem przy komputerze i patrzyłem z przerażeniem"

Kto rzucił giełdę w USA na kolana? "Siedziałem przy komputerze i patrzyłem z przerażeniem" Odtwórz: Kto rzucił giełdę w USA na kolana? "Siedziałem przy komputerze i patrzyłem z przerażeniem"
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Piotr Kuczyński w TVN24 Biznes i Świat | Video: Kto rzucił giełdę w USA na kolana? "Siedziałem przy komputerze i patrzyłem z przerażeniem"

- Wtedy siedziałem przy komputerze i patrzyłem z przerażeniem co się dzieje. W ciągu 2-3 minut o 10 proc. spadły indeksy - wspominał Piotr Kuczyński, główny analityk Xelion Doradcy Finansowi. USA domagają się od Wielkiej Brytanii ekstradycji Navindra Singha Sarao, tradera, któremu zarzuca się, że spowodował załamanie giełdy w Chicago (tzw. flash crash) w 2010 r. Jak dodał Kuczyński, "chodziło o to, że on bardzo szybko potrafił składać zlecenia kontraktowe na tzw. e-kontrakty na S&P500. Manipulował rynkiem i w konsekwencji doprowadził do tego przed czym FED ostrzegał jeszcze w 2005 roku".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane