• rozwiń

Temat: Wielka Brytania

Sieć restauracji znanego kucharza zagrożona upadłością

Wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności o marnowaniu żywności w Polsce Odtwórz: Wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności o marnowaniu żywności w Polsce
Wiceprezes Federacji Polskich Banków Żywności o marnowaniu żywności w Polsce "Źródło: tvn24"

Międzynarodowa firma audytorsko-doradcza KPMG została powołana we wtorek jako doradca restrukturyzacyjny zmagającej się z problemami finansowymi brytyjskiej sieci restauracji znanego kucharza telewizyjnego Jamiego Olivera.

Restrukturyzacja jest formą ochrony niewypłacalnej sieci przed upadłością. Ma przynieść rozwiązanie przedłużających się problemów finansowych w 23 włoskich restauracjach Jamie's Italian w Wielkiej Brytanii, a także londyńskich lokali Barbecoa i Fifteen oraz Jamie Oliver's Diner w porcie lotniczym Gatwick.

Restrukturyzacja nie dotyczy lokali Olivera za granicą, działających jako franczyzy.

- Jestem bardzo zasmucony tym, że do tego doszło i chciałbym podziękować wszystkim pracownikom oraz dostawcom, którzy włożyli swoje serce i duszę w ten biznes w ciągu ostatnich kilkunastu lat - podkreślił kucharz.

Problemy

Według wstępnych szacunków w razie upadłości objętych nadzorem firm pracę może stracić około 1,3 tys. osób.

Brytyjskie media podkreślają, że w ostatnich dwóch latach sytuacja finansowa "imperium restauracyjnego" Oliviera w Wielkiej Brytanii stawała się coraz gorsza.

W ubiegłym roku zamknięto z tego powodu 12 restauracji Jamie's Italian.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane