• rozwiń

Luksus zabrał frajdę. Znany szef nie chce już gwiazdek Michelina

Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczyny Odtwórz: Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczyny
Nowe metoda oszustów. Wymuszają deser w restauracji udając oświadczyny "Źródło: tvn24bis"

Sebastien Bras, szef trzygwiazdkowej restauracji, wielokrotnie nagradzanej przez Michelina, rezygnuje z uczestniczenia w kolejnej edycji popularnego przewodnika kulinarnego. Francuz swoją decyzję tłumaczy poczuciem zbyt dużej presji.

Sebastien Bras, właściciel restauracji Le Suquet w miejscowości Laguiole, jest jednym z najbardziej rozpoznawanych francuskich szefów kuchni.  Jego lokal dołączył do grona ekskluzywnych wyróżnianych gwiazdkami restauracji już w 1999 roku. W środę Bras zaskoczył wszystkich ogłaszając, że nie chce występować w przewodniku Michelina na 2018 rok. Jak zapowiada, ma zamiar rozpocząć "nowy rozdział życia".

Znana restauracja

- Pewnie będę mniej znany, ale akceptuję to - powiedział Bras. Z jego wypowiedzi wynika, że choć praca sprawiała mu satysfakcję, to jednocześnie czuł na sobie ogromną presję z powodu wizyt inspektorów Michelina.

Zarząd Michelina przyjął decyzję ze zrozumieniem, zaznaczając jednocześnie, że skreślenie z listy restauracji nie nastąpi automatycznie, ale zostanie poddane odpowiedniej analizie.

46-letni Bras nie jest pierwszym kucharzem, który prosił o usunięcie go z zestawienia. W 2005 roku paryski kucharz  Alain Senderens podjął podobną decyzję wskazując, że pogoń za luksusem nadmiernie wpływa na gotowanie. Trzy lata później, uznany francuski kucharz Olivier Roellinger zamknął swoją trzygwiazdkową restaurację w poszukiwaniu - jak deklarował - spokojniejszego życia.

Bras odziedziczył Le Suquet po ojcu ponad 10 lat temu. Restauracja należy do jednej z 27 posiadających we Francji najwyższą ocenę trzech gwiazdek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane