• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Jedne z największych linii lotniczych w Afryce mają nowego szefa. Został nim Polak

Czym jest overbooking? Tłumaczy Sebastian Mikosz Odtwórz: Czym jest overbooking? Tłumaczy Sebastian Mikosz
Czym jest overbooking? Tłumaczy Sebastian Mikosz "Źródło: TVN24 BiS"

Sebastian Mikosz został nowym prezesem Kenya Airways - poinformowano w czwartkowym komunikacie. Były prezes Polskich Linii Lotniczych LOT stanowisko obejmie 1 czerwca tego roku.

Zadaniem Mikosza będzie przywrócenie kenijskiej linii na ścieżkę rentowności, które w ostatnich latach notowały straty.

Polak zastąpił na stanowisku prezesa Mbuvi Ngunze, który pełnił funkcję prezesa Kenya Airways przez dwa lata.

"W listopadzie ubiegłego roku ogłosiliśmy, że po ponad pięciu latach w liniach lotniczych, a ostatnich dwóch na czele firmy Mbuvi Ngunze, dyrektor zarządzający i wykonawczy grupy, ustąpi ze stanowiska w pierwszym kwartale 2017 roku. Poprosiliśmy Mbuvi, aby pozostał do momentu wyboru następcy i by pokierował złożonym programem optymalizacji kapitału, który przeprowadzamy - napisano w komunikacie.

Przy wyborze następcy Ngunze kenijskiemu przewoźnikowi pomagała międzynarodowa firma Spencer Stuart.

Jednocześnie poinformowano, że Mikosz swoje stanowisko obejmie od początku czerwca.

Były prezes LOT

39-letni Sebastian Mikosz od marca 2016 roku był prezesem grupy eSky.pl. W przeszłości był także dwukrotnie prezesem LOT-u.

Ukończył L'Institut d'études politiques (IEP) de Paris (kierunek ekonomia i finanse). Mikosz po studiach pracował w firmie Arthur Andersen w Paryżu, gdzie specjalizował się w inwestycjach na rynkach zwanych emerging markets.

W 2001 roku objął stanowisko dyrektora generalnego Francuskiej Izby Przemysłowo-Handlowej w Polsce. W 2003 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Nadzorował tam departamenty obsługi inwestorów, współpracy regionalnej, badań i analiz. Pełnił też funkcję dyrektora zarządzającego w firmie doradztwa personalnego Amrop Hever w Warszawie.

W lutym 2011 roku objął stanowisko doradcy Societe Generale Corporate & Investment Banking w Polsce, którą pełnił do 2013 roku. Od 2007 roku był dyrektorem w międzynarodowej firmie doradczej Deloitte, gdzie rozwijał doradztwo biznesowe dla sektora publicznego oraz wspierał napływ inwestorów zagranicznych do Polski.

Kenya Airways to największe linie lotnicze w Kenii i czwarte pod względem wielkości linie lotnicze Afryki. W ubiegłym roku przewiozły 4,2 mln pasażerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane