• rozwiń
  • WIG20 2203.94 -0.37%
  • WIG30 2491.98 -0.32%
  • WIG 57859.46 -0.22%
  • sWIG80 11445.34 -0.07%
  • mWIG40 3654.13 +0.14%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 10:33

Dostosuj

Temat: Włochy

Droga "pamiątka z wakacji". Turyści mogą trafić za kratki nawet na sześć lat

Turyści zabrali piasek z miejscowości Chia (wideo bez dźwięku) Odtwórz: Turyści zabrali piasek z miejscowości Chia (wideo bez dźwięku)
Turyści zabrali piasek z miejscowości Chia (wideo bez dźwięku) "Źródło: Google Earth"

Nawet sześć lat więzienia grozi parze turystów z Francji, którzy zabrali 40 kilogramów białego piasku z plaży na Sardynii. Łup próbowali wywieźć z wyspy w 14 plastikowych butelkach.

Piasek znaleźli funkcjonariusze włoskiej Gwardii Finansowej w bagażniku samochodu podczas kontroli przy wjeździe na prom w Porto Torres. Wracający do Francji podróżni zabrali piasek z plaży w miejscowości Chia jako "pamiątkę z wakacji" na włoskiej wyspie - podały lokalne media.

Piasek na Sardynii

Para Francuzów tłumaczyła, że nie wiedziała, iż jest to zabronione.

Turyści usłyszeli zarzut kradzieży, a za dodatkową okoliczność obciążającą uznano to, że przywłaszczyli sobie dobro użytku publicznego. Grozi im do 6 lat więzienia.

Władze Sardynii od kilku lat stanowczo walczą z masowym zjawiskiem kradzieży piasku, muszelek i kamieni z tamtejszych plaż.

Na lotnisku w Cagliari zatrzymano z kolei turystów, którzy próbowali wywieźć cenne okazy muszli. Ich narodowości nie podano. Miejscowe stowarzyszenie obrońców plaż Sardynii poinformowało, że podróżni otrzymali kary po 3 tysiące euro.

Na początku sierpnia informowaliśmy, że dziesięć ton piasku i kamieni, które turyści próbowali wywieźć na pamiątkę z Sardynii powróciło na swoje miejsce w naturze. Takie zasoby przekazała dyrekcja lotniska w Olbii.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane