• rozwiń

Temat: Włochy

Prawie 90 tysięcy widokówek nie dotrze do adresatów. Przez oszustwo

Ile kosztuje podróż do Florencji? Odtwórz: Ile kosztuje podróż do Florencji?
Ile kosztuje podróż do Florencji? "Źródło: TVN24 BiS"

Prawie 90 tysięcy widokówek z Sardynii nigdy nie dotrze do adresatów. Odnalazła je włoska Gwardia Finansowa, która wykryła oszustwo wymierzone w wypoczywających tam turystów z całego świata. Prywatna firma pocztowa sprzedawała fałszywe znaczki.

Wysyłka kartek z pozdrowieniami z wakacji z Sardynii, do których sprzedawano nalepki - podróbki znaczków została wstrzymana w pocztowym centrum ekspedycyjno-rozdzielczym na lotnisku w miejscowości Elmas. To tam funkcjonariusze znaleźli dziesiątki tysięcy kartek, które miały zostać wysłane z wyspy do wielu krajów. Nie wyekspediowano ich z powodu braku ważnego znaczka.

Oszukani turyści

Włoskie media podały, że Gwardia Finansowa wszczęła śledztwo w tej sprawie, gdy otrzymała sygnał o trwającej na Sardynii sprzedaży nalepek na widokówki, będących podróbkami znaczków pocztowych.

Okazało się, że naklejki wprowadziła do sprzedaży prywatna firma pocztowa z okolic miasta Cagliari. W jej siedzibie znaleziono 58 tysięcy rzekomych znaczków gotowych do wprowadzenia na rynek.

Właścicielowi firmy postawiono zarzut oszustwa i uniemożliwienia świadczenia publicznej usługi. Firma, jak wyjaśniono, żerowała na niewiedzy zagranicznych turystów, którzy nie wiedzieli, jak powinien wyglądać włoski znaczek pocztowy i dlatego padli ofiarami oszustwa.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ian_roe
A kto jeszcze wysyła widokówki z wakacji? czasami ludzie kupują je jeszcze na pamiątkę.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
erre
Ja. I uwielbiam je dostawać. Nie tylko z wakacji, ale z różnych części świata przez cały rok. Poczytaj o postcrossingu.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane