• rozwiń

Czym jeździ Bond? Zobacz, dziesięć aut agenta 007

To już 24 film o przygodach Bonda. Kto stanie u jego boku? Odtwórz: To już 24 film o przygodach Bonda. Kto stanie u jego boku?
Foto: Aston Martin DB5 to jeden z bardziej rozpoznawalnych samochodów Jamesa Bonda | Video: To już 24 film o przygodach Bonda. Kto stanie u jego boku?

Aston Martin wielokrotnie towarzyszył na ekranie najsławniejszemu brytyjskiemu szpiegowi. Wśród samochodów, którymi woził się agent 007 są między innymi Lotus, Ford czy BMW. Prezentujemy 10 aut, którymi jeździł brytyjski szpieg. W najnowszej części filmowej historii, Bond będzie znów jeździł samochodem Aston Martin.

Jednym z bardziej rozpoznawalnych samochodów, jakim jeździł agent 007 był Aston Martin DB5. Po raz pierwszy pojawił się w 1964 r. w filmie "Goldfinger". Auto pojawiło się też w krótkim epizodzie w "Skyfall".

 

Brytyjska marka wielokrotnie pojawiała się w filmach o agencie 007. Kolejnym modelem ze stajni Aston Martina był V8 Volante, za którego sterami brytyjski szpieg usiadł w filmie pt. "W obliczu śmierci".

 

Urok brytyjskiej marki ujął twórców "Śmierć nadejdzie jutro", którzy postanowili posadzić Pierce'a Brosmana za sterami samochodu Aston Martin Vanquish.

Nie tylko Aston Martin był samochodem, który zapadł w pamięci widzów. Do jednej z bardziej rozpoznawalnych samochodów należy Toyota 2000GT, która została przebudowana na cabrio, ponieważ nie mieścił się w niej Sean Connery.

Swój epizod w filmie o agencie miał Ford Mustang. Dokładnie model Mach 1.

Swój triumf na ekranie wraz z Bondem święcił też Lotus Esprit S1, którego mogliśmy zobaczyć po raz pierwszy w 1977 roku, w części "Szpieg, który mnie kochał".

BMW Z8 to samochód, który zobaczyliśmy w części "Świat to za mało".

 

Samochody miały nie tylko przewozić agenta z miejsca na miejsce. Ale były też często bronią mającą chronić agenta 007. Jaguar XKR, na potrzeby filmu miał wbudowane rakiety i broń maszynową.

 

Jednak najbardziej klasyczny samochód Jamesa Bonda to Rolls-Royce Phantom III z 1937 roku, którego zobaczyliśmy w "Goldfingerze".

 

Brytyjska marka samochodów Aston Martin zaprojektowała na potrzeby 24 części przygód Jamesa Bonda specjalny model Aston Martin DB10. Jest to najnowsze dziecko inżynierów i stylistów z angielskiego Gaydon.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane