• rozwiń

Niemal doprowadziła rodzinę do bankructwa. Sąd odebrał jej karty

Leszek Mellibruda komentuje we "Wstajesz i weekend" kwestię zakupów w centrach handlowych Odtwórz: Leszek Mellibruda komentuje we "Wstajesz i weekend" kwestię zakupów w centrach handlowych
Leszek Mellibruda komentuje we "Wstajesz i weekend" kwestię zakupów w centrach handlowych

Sąd we Włoszech odebrał dostęp do kart płatniczych kobiecie, uzależnionej od kompulsywnego kupowania. Do sądu zwróciła się jej rodzina, która stanęła w obliczu groźby bankructwa z powodu jej nałogu.

49-letnia mieszkanka miasta Pawia na północy Włoch wydała w krótkim czasie 30 tysięcy euro na ubrania, buty i torebki - podały włoskie media.

Gdy tylko mogła, odwiedzała sklepy w swoim mieście lub jeździła do innych, gdzie kupowała markowe i modne ubrania oraz akcesoria.

Uzależnienie

Jej najbliżsi podejmowali liczne i bezskuteczne próby, by przekonać ją do tego, by wydawała mniej. Niekontrolowane zakupy stały się jej obsesją, która przerodziła się w uzależnienie, zagrażające bytowi rodziny.

To na jej prośbę sąd w Pawii mianował specjalnego opiekuna z zadaniem udzielenia kobiecie pomocy. Jednocześnie sądowo pozbawiono ją dostępu do wszystkich kart kredytowych i bankomatowych. Tę decyzję podjęto na podstawie ekspertyzy sporządzonej przez powołanego psychiatrę i psychologa. Jak podkreślono, ma to dać zakupoholiczce szansę na wyleczenie się z uzależnienia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane