• rozwiń
  • WIG20 2173.75 +0.82%
  • WIG30 2463.94 +0.89%
  • WIG 57297.12 +0.70%
  • sWIG80 11452.13 -0.32%
  • mWIG40 3670.47 +0.71%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Włochy

Zakaz ruchu samochodów w europejskiej stolicy. Kierowcom grożą kary

Polacy masowo sprowadzają auta z silnikiem diesla Odtwórz: Polacy masowo sprowadzają auta z silnikiem diesla
Polacy masowo sprowadzają auta z silnikiem diesla

W kolejną ogłoszoną przez władze Rzymu ekologiczną niedzielę przez pół dnia obowiązuje całkowity zakaz ruchu samochodów. Wprowadzono go, by ograniczyć emisję spalin w mieście zmagającym się z coraz większym smogiem. Kara za złamanie zakazu wynosi 163 euro, czyli równowartość około 700 złotych.

Zakaz ruchu samochodów osobowych na prawie całym obszarze włoskiej stolicy, z wyjątkiem peryferyjnych dzielnic, będzie obowiązywać w godzinach od 7.30 do 13.00 i od 15.00 do 18.30. Miał trwać dwie godziny dłużej tak, jak zawsze w ekologiczne niedziele.

Jednak zarząd miasta dostosował go do pory rozpoczęcia meczu piłkarskiego Roma-Inter na Stadionie Olimpijskim. Chodzi o to, jak wyjaśniono, by umożliwić kilkudziesięciu tysiącom kibiców dotarcie na stadion.

Zakaz ruchu w Rzymie

Stołeczne władze podkreśliły, że całkowity zakaz ruchu, który nie dotyczy jedynie aut hybrydowych, ma na celu poprawę jakości powietrza oraz uwrażliwienie mieszkańców na kwestie związane z ochroną środowiska i odpowiedzialnym korzystaniem ze źródeł energii. Od kilku lat do rzymian kierowane są zimą apele o obniżenie temperatury ogrzewania w domach.

Nad przestrzeganiem zakazu ruchu czuwać będzie straż miejska.

Ekologiczna niedziela ogłaszana jest w sezonie jesienno-zimowym raz w miesiącu do marca włącznie. Ta przypada dwa tygodnie po poprzedniej.

Ten terminarz władze ustaliły tak, by zakaz nie przypadł na czas nasilenia zakupów przed Bożym Narodzeniem.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane