• rozwiń

Temat: Włochy

Słynny zabytek pod specjalną ochroną. Władze miasta dały zielone światło

Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu? Odtwórz: Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu?
Wakacje. Czego nie można spakować do bagażu?

Rzymscy radni zdecydowali się na kolejny krok mający na celu ochronę Fontanny di Trevi. Zgodnie z uchwałą przegłosowaną w piątek, wokół słynnego zabytku zostanie zainstalowana bariera uniemożliwiająca siadanie na jej brzegach.

W przyjętej uchwale postanowiono również, że koło tego arcydzieła architektury, przyciągającego co roku miliony turystów, powstanie stały posterunek sił porządkowych. Nadzór będzie prowadzony także na ulicach prowadzących do fontanny, między innymi po to, by nie dopuszczać do procederu nielegalnego handlu.

W ostatnich dniach władze Wiecznego Miasta ogłosiły, że zlikwidowały definitywnie nielegalne stragany z pamiątkami i innymi artykułami wokół Fontanny di Trevi, które przez lata szpeciły plac.

Fontanna di Trevi pod specjalną ochroną

Zarząd stolicy Włoch w ubiegłym roku podjął szereg kroków na rzecz ochrony odrestaurowanego zabytku, liczącego ponad 250 lat.

Wprowadzony został zakaz siadania i jedzenia na brzegach fontanny. Postanowiono, że dostęp do niej może być zamykany, gdy zgromadzą się tam nadmierne tłumy. Surowo zabroniona jest kąpiel w fontannie. Kara za to wynosi 450 euro.

To niejedyna zmiana. Zgodnie z przepisami wprowadzonymi w ubiegłym roku turyści nie mogą na przykład ciągnąć walizek na kółkach po słynnych Schodach Hiszpańskich. Mężczyźni mogą się spodziewać się także grzywien, jeśli zostaną przyłapani na spacerach bez koszulki.

Przepisy wprowadziły także zakaz "pracy" tak zwanych naganiaczy, którzy oferują bilety pozwalające ominąć kolejki oczekujących do popularnych atrakcji takich jak na przykład Koloseum.

Władze Rzymu wskazywały, że celem zmian jest wyeliminowanie antyspołecznych zachowań milionów turystów, którzy każdego roku odwiedzają Wieczne Miasto.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane