• rozwiń

Temat: Włochy

Więźniowie walczą z dziurami w drogach. "Inicjatywa jest dobrodziejstwem dla miasta"

Ile kosztuje podróż do Florencji? Odtwórz: Ile kosztuje podróż do Florencji?
Ile kosztuje podróż do Florencji? "Źródło: TVN24 BiS"

Więźniowie łatają w Rzymie dziury na ulicach. Także w ten sposób władze Wiecznego Miasta postanowiły uporać się z plagą , jaką jest zniszczona, pełna wyrw nawierzchnia. Stan rzymskich dróg jest przyczyną wielu, czasem też śmiertelnych wypadków.

Sprawa jest pilna, bo stan nawierzchni jest fatalny. Początkowo planowano, że wielką akcję naprawy ulic przeprowadzi wojsko. Ponieważ sprawa podzieliła włoską koalicję rządową, ostatecznie wybrano inne rozwiązanie.

Więźniowie usuwają dziury na ulicach

Tam, gdzie do niezbędnych, najcięższych robót nie zostały zaangażowane specjalistyczne firmy, na ulice wychodzi trzydziestu mężczyzn osadzonych w rzymskim więzieniu Rebibbia. Do prac tych wybrano więźniów, którym pozostało już niewiele kary i uważani są za niegroźnych.

Pracują oni pod okiem straży więziennej, a także pracownika zarządu dróg, który ich wyszkolił. Dzięki temu więźniowie zdobyli nowy zawód i doświadczenie, co może być przydatne, gdy wyjdą na wolność.

- Zespoły pracują bardzo dobrze. To inicjatywa o dużym walorze symbolicznym, która jest dobrodziejstwem dla miasta - powiedział Francesco Delzio z zarządu dróg, cytowany przez "Corriere della Sera".

Akcja z udziałem więźniów odbywa się pod hasłem: "Chcę wynagrodzić to Rzymowi".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane