• rozwiń

Rzeka Ukraińców płynie do Polski. I nie chce się zatrzymać

Foto: PAP/EPA Foto: Ukraińcy uciekają z ojczyzny ze względu na kryzys ekonomiczny

Liczba Ukraińców, którzy przyjeżdzają do Polski wzrosła w tym roku ponad dwukrotnie - poinformował Urząd ds. Cudzoziemców. - Na Ukrainie jest trudna sytuacja ekonomiczna i konflikt zbrojny na wschodzie kraju, więc można spodziewać się dalszego napływu Ukraińców do Polski - powiedziała cytowana przez Reuters rzeczniczka urzędu Ewa Piechota.

Jak poinformował urząd, od 1 stycznia do 23 marca obywatele Ukrainy złożyli 9579 wniosków o pobyt czasowy w Polsce, czyli ponad dwukrotnie więcej niż przez pierwsze cztery miesiące 2014 roku (4573 wniosków).

Coraz więcej

Ukraińcy stanowią już 1/4 wszystkich cudzoziemców zamieszkałych w Polsce. Obecnie w naszym kraju zarejestrowanych jest 42 tys. obywateli Ukrainy.

W samym woj. mazowieckim wnioski o pobyt czasowy złożyło w lutym 3 tys. 114 Ukraińców - o 180 proc. więcej niż w analogicznym okresie ub. roku i 62 proc. więcej niż w całym 2014 roku.

Wicepremier Janusz Piechociński powiedział na początku marca, że "ukraińska gospodarka zaczyna się rozpadać powodując zagrożenie w postaci setek tysięcy imigrantów napływających do Polski".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
andrzej_buras
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane