• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Towary luksusowe dają zarobić. Gigant oczekuje "rekordowego roku"

Pod namiotem, ale w luksusowych warunkach Odtwórz: Pod namiotem, ale w luksusowych warunkach
Pod namiotem, ale w luksusowych warunkach "Źródło: TVN24 BiS"

Kering, francuski holding, do którego należą luksusowe marki Gucci i Yves Saint Laurent, oczekuje, że zamknie ten rok z rekordową sumą na koncie. Ma to wynikać z silnego wzrostu sprzedaży w Chinach i Europie Zachodniej.

W trzecim kwartale tego roku przychody francuskiej firmy sięgnęły 3,9 mld euro i powiększyły się w tym okresie o 23 proc. Kering zapowiedział, że to nie koniec wzrostów, bo firma odnotowuje silny wzrost sprzedaży w Chinach i Europie Zachodniej.

Coraz więcej

- Otoczenie gospodarcze sprzyja towarom luksusowym. Jesteśmy dobrze przygotowani, aby z powodzeniem kontynuować naszą pracę - powiedział Jean-Marc Duplaix, dyrektor finansowy francuskiej firmy.

Analitycy wskazują, że rynek towarów luksusowych umacnia się na całym świecie. Szczególnie mocno trend wzrostowy widać w Chinach, gdzie coraz więcej osób stać na drogie produkty. Odczuwa to właśnie Kering, którego marka Gucci odnotowała w rejonie Azji i Pacyfiku aż 55 proc. wzrost sprzedaży swoich produktów. Firma podała, że za część takiego wyniku odpowiada wejście na rynek e-commerce w tym rejonie.

Wzrosty

Jean-Marc Duplaix stwierdził, że duże wzrosty odnotowały również inne marki należące do Kering. Wśród nich była np. sportowa marka Puma, której sprzedaż wzrosła o 13 proc. w ostatnim kwartale. Jednak nie wszystkie marki osiągają tak dobre wyniki. Na przykład sprzedaż produktów Bottega Veneta spadła o 4,5 proc.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane