• rozwiń
  • WIG20 2159.91 +1.74%
  • WIG30 2443.18 +1.81%
  • WIG 56895.37 +1.54%
  • sWIG80 11446.40 +0.22%
  • mWIG40 3629.46 +1.17%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 17:15

Dostosuj

Temat: Ryanair odwołuje loty

Ryanair próbuje walczyć z kryzysem. Specjalna oferta dla pilotów

Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane loty Odtwórz: Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane loty
Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane loty "Źródło: tvn24"

Ryanair walczy z niedoborem pilotów. Dyrektor generalny irlandzkich linii Michael O'Leary poinformował, że pracownikom zaproponowano podniesienie pensji o 10 tysięcy euro rocznie. Dodatkowo, ci, którzy zgodzą się w tym i kolejnym miesiącu na dodatkowe 10 dni pracy otrzymają 12 tysięcy euro ekstra do wynagrodzenia.

Przypomnijmy, że w poniedziałek przedstawiciele irlandzkich linii lotniczych poinformowali o odwołaniu ponad dwóch tysięcy lotów do końca października. Oficjalnym powodem miały być błędnie zaplanowane urlopy, przez co Ryanair nie dysponuje wystarczającą liczbą pilotów, aby obsłużyć wszystkie połączenia.

Wpływ na to mogło mieć jednak również przejście 140 pilotów i innych pracowników linii do konkurencyjnej firmy - Norwegiana.

PEŁNA LISTA ANULOWANYCH LOTÓW

Oferta Ryanaira

Ryanair chce uniknąć nasilenia problemów i złożył ofertę pracownikom. Jak poinformował w czwartek Michael O'Leary, pilotom związanym z portami lotniczymi Londyn-Stansted, w Dublinie, we Frankfurcie nad Menem oraz Berlinie zaoferowano podniesienie pensji o 10 tysięcy euro rocznie.

Ponadto, wszyscy ci, którzy zgodzą się w tym i kolejnym miesiącu na dodatkowe 10 dni pracy otrzymają ekstra 12 tysiące euro wynagrodzenia. Jak poinformował O'Leary to, by przepracować dodatkowe 2500 dni w tym roku po wybuchu kryzysu zaproponowali sami piloci.

Oznacza to, że na dodatkowe 10 dni pracy i rezygnację z części urlopu musiałoby się zgodzić 250 pracowników.

Tymczasem, według informacji agencji, około 500 z 4 tysięcy pilotów Ryanaira zaplanowało start czterotygodniowych urlopów właśnie na październik. Część z nich w obecnej sytuacji może jednak zostać poproszonych o wstrzymanie jednego tygodnia wolnego do 1 stycznia 2018 roku. Miał o tym powiedzieć O'Leary podczas spotkania z akcjonariuszami.

Jednocześnie dyrektor generalny irlandzkich linii zapewnił, że liczba anulowanych lotów nie wzrośnie. Michael O'Leary zaprzeczył także pogłoskom, by znaczna liczba pilotów odrzuciła ofertę Ryanaira i zażądała nowych umów. Według źródeł Reutera, specjalny list w tej sprawie mieli podpisać piloci z 17 na 85 baz Ryanaira. Nie udało się jednak potwierdzić tej informacji.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane