• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ryanair ściąga pilotów z upadłych linii lotniczych

Grzegorz Brychczyński o brakujących pilotach w Ryanairze Odtwórz: Grzegorz Brychczyński o brakujących pilotach w Ryanairze
Grzegorz Brychczyński o brakujących pilotach w Ryanairze "Źródło: TVN24 BiS"

Wysiłki Ryanaira mające na celu złagodzenie niedoboru pilotów, który przyczynił się do odwołania tysięcy lotów, mogą przynieść rezultaty - donosi Bloomberg. Agencja dotarła do dokumentu, z którego wynika, że irlandzkie linie zatrudniły w październiku ponad 200 pilotów.

Dokument z informacją o zatrudnieniu nowych pilotów, irlandzkie linie przesłały swoim pracownikom w piątek. Zgodnie z nim w listopadzie do firmy mają dołączyć kolejni piloci, pracujący wcześniej w Monarch Airlines, brytyjskich liniach lotniczych, które ogłosiły bankructwo na początku października.

Kolejne posiłki

Przewoźnik został też zasypany aplikacjami od pilotów linii Air Berlin, które znajdują się w likwidacji oraz od pilotów Alitalia. Ten operator również boryka się z ogromnymi problemami finansowymi.

Na początku października szef Ryanaira Michael O'Leary wysłał list do pilotów, w którym prosił, aby nie opuszczali irlandzkiego przewoźnika. Obiecał im też wyższe stawki niż u konkurencji oraz poprawę bezpieczeństwa zatrudnienia.

Przypomnijmy, że Ryanair odwołał pod koniec września 18 tys. lotów zaplanowanych w ramach jesienno-zimowego rozkładu, co wpłynęło na plany ponad 400 tys. pasażerów. Była to kolejna fala odwołań u przewoźnika.

Tydzień wcześniej władze linii poinformowały o anulowaniu ok. 2 tys. rejsów między 18 września a 1 listopada br., przyznając, że spółka liczy się z koniecznością wypłaty odszkodowań o łącznej wartości ok. 25 mln euro. Jak tłumaczono, decyzja ta związana była z błędami popełnionymi przy planowaniu urlopów pilotów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane