• rozwiń

Temat: Ryanair odwołuje loty

Ryanair "błaga" byłych pilotów o powrót. Zaskakujące maile

Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane loty Odtwórz: Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane loty
Eliza Jakubowska o wysokości odszkodowań za odwołane loty "Źródło: tvn24"

Ryanair wysłał maile do byłych pilotów irlandzkiego przewoźnika, w których "błaga" ich o powrót. Linie lotnicze potwierdziły, że wiadomości zostały wysłane. Zaznaczono jednak, że trafiły one do małej liczby byłych pilotów.

Wiadomości do pilotów napisała Elaine Griffin, menadżer lotów w firmie. Wskazywała w nich na poprawę warunków zatrudnienia w liniach i zachęcała byłych pracowników do powrotu.

Większe pensje

"Ryanair dąży do przekształcenia systemu wynagradzania i współpracy z naszymi pilotami, a także poprawy środowiska pracy oraz rozwoju kariery" - pisze Griffin.

"Możesz nie zdawać sobie sprawy z istotnych zmian, jakie mają miejsce w linii Ryanair. Wynagrodzenia kapitana i pierwszego oficera wzrosły o około 20 procent" - dodaje.

List kończy się wskazaniem, że jeśli ktoś jest zainteresowany powrotem, to chętnie zostanie wysłuchany.

Irlandzki przewoźnik potwierdził, że wysłał list do małej liczby byłych pilotów Ryanaira. Do ilu dokładnie, jednak nie wiemy.

Źródło w linii lotniczej powiedziało, że byłych pracowników "błaga się", by wrócili.

Na początku października szef Ryanaira Michael O'Leary wysłał list do pilotów, w którym prosił, aby nie opuszczali irlandzkiego przewoźnika. Obiecał im też wyższe stawki niż u konkurencji oraz poprawę bezpieczeństwa zatrudnienia.

Ogromne problemy

Ryanair musi mierzyć się w ostatnich tygodniach z potężną falą krytyki. Przewoźnik odwołał około 700 tysięcy rezerwacji z powodu źle zaplanowanych urlopów pracowników, które doprowadziły do sytuacji, w której nie ma wystarczająco dużo pilotów. Ale wpływ na to mogło mieć przejście 140 pilotów i innych pracowników linii do konkurencyjnej firmy - Norwegiana.

O PRZYCZYNACH PROBLEMÓW RYANAIRA ORAZ O KONTROWERSYJNYM SZEFIE IRLANDZKICH LINII WIĘCEJ PISALIŚMY TUTAJ

W ubiegłym tygodniu linie lotnicze poinformowały, że zatrudniły 45 nowych pilotów. Do firmy wrócił także doświadczony dyrektor operacyjny Ryanaira Michael Hickey.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
SEBBAX
Nie z powodu urlopów - bo Ryan zatrudniał pilotów (z info i wywiadów) na samozatrudnieniu - a samozatrudnienie nie ma urlopów. Większość pilotów odeszla do Norwegiana, który zaproponował normalne zatrudnienie... Panie O'Leary - prawda cie wyzwoli...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
dxman
Na samozatrudnieniu też są urlopy. Przepisy określają ile dni wolnego należy się po przepracowaniu np tygodnia. Różne linie liczą to różnie, nie mogą przekroczyć limitu czasu pracy.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane