• rozwiń
  • WIG20 2154.80 +0.29%
  • WIG30 2439.89 +0.34%
  • WIG 56781.82 +0.24%
  • sWIG80 11451.18 -0.23%
  • mWIG40 3620.92 +0.21%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ryanair przenosi samoloty do Polski. Propozycję pracy nad Wisłą dostaną też piloci

Odwołane loty Ryanair w Europie. Utrudnienia dla tysięcy pasażerów Odtwórz: Odwołane loty Ryanair w Europie. Utrudnienia dla tysięcy pasażerów
Odwołane loty Ryanair w Europie. Utrudnienia dla tysięcy pasażerów "Źródło: tvn24"

Zarząd Ryanaira zatwierdził plan zmniejszenia floty w bazie w Dublinie z 30 do 24 samolotów - poinformowano w środowym komunikacie. Maszyny trafią do Polski i będą do dyspozycji czarterowej spółki, która działa nad Wisłą - Ryanair Sun. Zmiany wejdą w życie w sezonie zimowym 2018 roku.

"Żałujemy, że dojdzie do redukcji floty samolotów w bazie w Dublinie w trakcie tegorocznej zimy, ale zarząd zdecydował o przydzieleniu samolotów na te rynki, na których cieszymy się silnym wzrostem (tak jak w Polsce)" - powiedział, cytowany w komunikacie, Peter Bellew, dyrektor operacyjny Ryanaira.

Jak poinformował, irlandzki przewoźnik obsługuje flotę ponad 450 samolotów w 87 bazach w całej Europie.

Jakie przyczyny?

W środowym komunikacie wskazano, że do zmian przyczyniły się szybki wzrost polskiej linii czarterowej - Ryanair Sun, przy jednoczesnym spadku rezerwacji i przychodów z biletów w Irlandii, co jest częściowo spowodowane strajkami tamtejszych pilotów.

Według przewoźnika to spowodowało "pogorszenie zaufania konsumentów do niezawodności rozkładu lotów obowiązującego w Irlandii".

Trzy strajki zaplanowane przez Irlandzkie Stowarzyszenie Pilotów IALPA odbyły się kolejno 12, 20 i 24 lipca.

Po zmianach linia czarterowa Ryanair Sun będzie oferować polskim touroperatorom jedenaście samolotów. Obecnie we flocie spółki działającej nad Wisłą znajduje się pięć samolotów.

Redukcja zatrudnienia

Jednocześnie w komunikacie wskazano, że spodziewana jest likwidacja "niewielu" połączeń z Dublina, a na niektórych trasach częstotliwość lotów może się zmniejszyć.

Jak dodano, może to pociągnąć za sobą zwolnienie z pracy ponad 100 pilotów i ponad 200 osób personelu kabinowego. Pracownicy, którzy mają zostać objęci zwolnieniami, otrzymali w środę wypowiedzenia z 90-dniowym wyprzedzeniem.

Pracownikom będą także oferowane przenosiny do Polski - bądź innych baz w Europie - w celu zminimalizowania skali zwolnień.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane