• rozwiń
  • WIG20 2331.08 +0.99%
  • WIG30 2676.59 +1.15%
  • WIG 60003.90 +0.96%
  • sWIG80 11629.93 +0.12%
  • mWIG40 4044.39 +1.18%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Ryanair odwołuje loty

Ponad dwa tysiące lotów. Ryanair publikuje listę odwołanych rejsów, także z Polski

Prawa pasażerów linii lotniczych. Na co mogą liczyć? Odtwórz: Prawa pasażerów linii lotniczych. Na co mogą liczyć?
Prawa pasażerów linii lotniczych. Na co mogą liczyć? "Źródło: TVN24 BiS"

Irlandzkie linie lotnicze Ryanair zostały zmuszone do odwołania ponad dwóch tysięcy lotów do końca października. Na stronie przewoźnika pojawiła się lista anulowanych tras, a wśród nich między innymi lot ze Szczecina do Warszawy, a także połączenia z Warszawy, Rzeszowa czy Poznania do Londynu.

Jak poinformowano na konferencji prasowej w Dublinie, ze względu na błędnie zaplanowane urlopy Ryanair nie dysponuje wystarczającą liczbą pilotów, aby obsłużyć wszystkie połączenia. Zarząd linii zadecydował w związku z tym o odwoływaniu przez najbliższe sześć tygodni codziennie od 40 do 50 rozkładowych lotów, co dotknie łącznie około 470 tysięcy pasażerów.

Zgodnie z zapowiedziami, na stronie przewoźnika pojawiła się lista lotów, które zostaną odwołane. Na razie zaprezentowano trasy od 18 września do 28 października.

Jak wynika z informacji zamieszczonych na stronie, we wtorek pasażerowie nie polecą między innymi ze Szczecina do Lotniska Chopina, portu lotniczego Londyn-Stansted do Szczecina oraz Gdańska. Alternatyw muszą również szukać ci, którzy mieli zaplanowaną podróż z Dublina do Krakowa.

W środę Ryanair nie poleci między innymi z portu lotniczego Londyn-Stansted do Krakowa. Także w kolejnych dniach nie brakuje anulowanych lotów z lub do polskich lotnisk.

Odwołane loty 19 września

Odwołane loty 20 września

Odwołane loty 21-24 września

Odwołane loty 25 września - 28 października

Do kiedy utrudnienia

Irlandzkie linie lotnicze spodziewają się wypłaty odszkodowań sięgających 25 mln euro. Przypomniano, że wszyscy pasażerowie będą mieli zgodnie z unijnymi przepisami prawo do ubiegania się o odszkodowania w wysokości od 250 do 600 euro w zależności od trasy i do podróży kolejnym dostępnym samolotem.

Według prezesa Ryanair Michaela O'Leary'ego, większość pasażerów dotkniętych anulowaniem połączeń będzie w stanie dotrzeć do celu jeszcze tego samego dnia, na który zaplanowali podróż.

Jak zaznaczył O'Leary, odwołania mają dotyczyć przede wszystkim większych portów lotniczych, z których lata Ryanair, co umożliwi udostępnienie klientom rozwiązań alternatywnych. Komunikat irlandzkiego przewoźnika wymienia tutaj Barcelonę, Brukselę Charleroi, Dublin, Lizbonę, Londyn Stansted, Madryt, Mediolan Bergamo, Porto i Rzym Fiumicino.

Jak zapewniono, Ryanair planuje przywrócenie normalnego funkcjonowania od 1 listopada, kiedy w życie wejdzie wczesnozimowy rozkład lotów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane