• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: USA

Głosowanie nad nominacją Perry'ego i Zinke przełożone

Głosowanie nad nominacją Perry'ego i Zinke przełożone
Foto: Gage Skidmore / Wikipedia (CC BY-SA 3.0), domena publiczna Foto: Kandydaci na ministrów: Ryan Zinke i Rick Perry

Senacka komisja energetyki i bogactw naturalnych przełożyła zaplanowane na wtorek posiedzenie, podczas którego miało odbyć się głosowanie nad nominacją Ryana Zinke i Ricka Perry'ego na stanowiska - odpowiednio - ministra spraw wewnętrznych i energetyki.

Powodu przełożenia terminu posiedzenia nie podano, ale Senat ma w tym tygodniu skrócony czas pracy z powodu - jak odnotowuje agencja Associated Press - zjazdu republikańskich członków Kongresu od środy do piątku w Filadelfii oraz zjazdu demokratycznych senatorów (środa-czwartek w Shepherdstown w stanie Wirginia Zachodnia).

Kandydaci na ministrów

Na stronie internetowej komisji nie pojawiła się informacja na temat przełożenia głosowania.

Kandydat na ministra spraw wewnętrznych to 55-letni Ryan Zinke, były republikański kongresmen z Montany. Według doniesień mediów, tak, jak nowy prezydent Donald Trump sceptycznie odnosi się do konieczności walki z ociepleniem klimatu, jest zwolennikiem przemysłu opartego na węglu.

Na ministra energii Trump desygnował 66-letniego Ricka Perry'ego. Ten były gubernator Teksasu ubiegał się o nominację Partii Republikańskiej w listopadowych wyborach prezydenckich w USA, ale przegrał rywalizację z Trumpem. Zasiadał w dwóch radach nadzorczych, w tym w firmie Energy Transfer Partners, której filią jest Dakota Access LLC, zaangażowana w budowę ropociągu znanego pod skrótem DAPL - Dakota Access Pipeline.

Zobacz: Jaka będzie polityka Donalda Trumpa? Debata Młodych w TVN24 BiS (Film z 23.01.2017)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane