• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Wykradł nagie zdjęcia celebrytek. Teraz usłyszał wyrok

Wykradł nagie zdjęcia celebrytek. Teraz usłyszał wyrok
Foto: materiały prasowe Foto: Jennifer Lawrence, Kate Upton i Kirsten Dunst

Sąd w amerykańskim stanie Pensylwania skazał na 18 miesięcy więzienia mężczyznę, który włamał się na konta wielu amerykańskich gwiazd telewizji, kina, muzyki i mody, skąd wykradł ich nagie zdjęcia oraz filmy.

We wrześniu 2014 roku z chmury iCloud (miejsca w sieci, gdzie można przechowywać zdjęcia, wideo i inne pliki) wyciekły prywatne zdjęcia wielu amerykańskich celebrytek, m.in. Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson, Kirsten Dunst, Kate Upton czy Kim Kardashian.

Głośna afera

O aferze, nazwanej przez media "Celebgate", zrobiło się bardzo głośno, szczególnie że niektóre zdjęcia przedstawiały gwiazdy nago lub w intymnych sytuacjach.

Jak się później okazało, za ich kradzieżą stał Ryan Collins. Swoje ofiary oszukiwał, wysyłając do nich maile, które wyglądały tak, jakby ich nadawcą był Apple lub Google. W ten sposób uzyskał nazwy i hasła do kont w chmurze ponad 600 osób. Śledczy ustalili, że Collins włamał się do co najmniej 50 kont iCloud i 72 kont Gmail.

Zdjęcia gwiazd trafiły później na kilka popularnych serwisów, takich jak 4Chan i Reddit. Collins został oskarżony o kradzież zdjęć, ale nie o ich udostępnienie. Prokuratorzy poinformowali, że śledczy nie znaleźli żadnych dowodów na to, iż za wyciekiem stoi 36-latek.

Collins przyznał się do zarzutów w maju. Teraz czeka go półtora roku za kratkami.

Hakerzy nie śpią. Zobacz jak obronić się przed cyberatakiem:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane