• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Rusza pierwsza amerykańska giełda bitcoinów. Pieniądze będą bezpieczne?

Rusza pierwsza amerykańska giełda bitcoinów. Pieniądze będą bezpieczne?
Foto: exchange.coinbase.com Foto: Screen z oficjalnej strony Coinbase

W Stanach Zjednoczonych otwarto dziś pierwszą giełdę bitcoinów. Wsparcie dla jej działalności okazali najwięksi giganci finansowi - podaje CNN Money.

Coinbase przeznaczył na sfinansowanie swojej działalności w tym zakresie 106 mln dolarów - razem z takimi inwestorami jak Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych (NYSE), bank BBVA i firmy venture capital Andreessen Howrowitz, DFJ Growth i USV, a także serwis usług finansowych USAA.

W innym kraju

CNN Money przypomina, że do tej pory inwestorzy chcący ulokować swoje środki w wirtualnej walucie byli zmuszenie do handlu na zagranicznych giełdach. Niektóre z nich miały jednak problemy, które przełożyły się na bezpieczeństwo takich transakcji.

Jedna z największych - Mt. Gox - została niemal rok temu zmuszona do ogłoszenie upadłość po tym, jak w trakcie wymiany walut zniknęły setki milionów dolarów. Mt. Gox twierdził, że był to atak hakerski. Także największa giełda bitcoinów w Europie - Bitstamp zawiesiła działalności po tym jak z kont zniknęła waluta o wartości ponad 5 mln dolarów.

Coinbase podkreślił, że zastosował kilka warstw zabezpieczeń. - Staramy się zapewnić najwyższy możliwy poziom bezpieczeństwa - podkreśla Coinbase. W tym celu stosowana jest dwustopniowa weryfikacja logowania, technologia szyfrowania, przechowywanie bitcoinów w trybie offline i większa kontrola pracowników. Firma podkreśla też, że posiada ubezpieczenie na wypadek kradzieży.

Otwarta w czerwcu 2012 roku Coinbase była do tej pory jedynie platformą wymiany transakcji w bitcoinach. Obecnie ma 1,9 mln użytkowników i współpracuje z PayPalem. - podaje CNN Money.

O otwarciu giełdy Coinbase poinformował na Twitterze.
Co to jest?

Bitcoin to wirtualna waluta pomysłu anonimowej osoby kryjącej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto, która po raz pierwszy wprowadziła ją do obiegu w 2009 r. W praktyce jest to darmowy program komputerowy, po którego instalacji użytkownik otrzymuje własny adres, tzw. wirtualny portfel.

W Polsce bitcoinami można już zapłacić za przejazd taksówką czy za pizzę zamówioną telefonicznie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
treeinfo
Sens jest nastepujacy; Żywot wolnego, wirtualnego pieniądza Wolnych Ludzi, niezaleznego od banksterskiego sterowania, właśnie dobiegł konca...
...trochę szkoda.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane