• rozwiń
  • WIG20 2200.95 +0.54%
  • WIG30 2501.93 +0.53%
  • WIG 58144.64 +0.45%
  • sWIG80 11589.85 +0.23%
  • mWIG40 3798.73 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-09-13 17:15

Dostosuj

Co z Ukrainą po Mińsku? Wydanie specjalne w TVN24 Biznes i Świat

Foto: PAP/EPA Foto: Władimir Putin podczas rozmów w Mińsku

W czwartkowy wieczór TVN24 Biznes i Świat przyglądamy postanowieniom porozumienia ws. Ukrainy, które w Mińsku zawarli przywódcy Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy.

RELACJA Z WYDARZEŃ W MIŃSKU MINUTA PO MINUCIE - TVN24.PL

W Brukseli zwołano nieformalny szczyt Unii Europejskiej, w którego programie jest m.in. spotkanie z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenką. Rozmowy w Mińsku trwały całą noc. Wypracowane porozumienie potwierdza poszanowanie suwerenności i terytorialnej integralności Ukrainy. Uzgodniono też wycofanie broni ciężkiej, dzięki czemu powstanie strefa buforowa szerokości od 50 do 70 km.

Porozumienie

Pierwszego dnia po wycofaniu broni ciężkiej ma się „rozpocząć dialog o sposobach przeprowadzenia wyborów do władz lokalnych” zgodnie z ustawodawstwem Ukrainy, a także o przyszłości tych terenów. Uzgodniono również, że w ciągu 19 dni zwolnieni zostaną wszyscy jeńcy.

Szefowie państw i rządów (z Polski Ewa Kopacz) zajmą się m.in. sytuacją na Ukrainie, gdzie od początku roku prorosyjscy separatyści prowadzą ofensywę przeciwko siłom rządowym. Oczekiwana jest też dyskusja o Grecji, której nowo wyłoniony rząd chce zerwania o polityką zaciskania pasa i domaga się umorzenia części długów.

"Świat"

W programie "Świat" o godz. 20.20 Jolanta Pieńkowska będzie rozmawiać z Danutą Hübner, polską ekonomistką i byłą komisarz UE ds. polityki regionalnej, a o godz. 20.50. z gen. Waldemarem Skrzypczakiem.

"Świat technologii"

W programie "Świat technologii" Łukasz Kijek zaprezentuje najnowsze wydarzenia i nowinki ze świata nowych technologii. Początek o godz. 21.15.

“Bilans"

W programie “Bilans” o godzinie 21.40 Robert Stanilewicz podsumuje najważniejsze wydarzenia na światowych rynkach finansowych i walutowych. Sprawdzi również, na jakim poziomie zakończy się handel na Wall Street.

"24 godziny"

W programie “24 godziny” o godz. 22.00 przedstawimy najważniejsze wydarzenie w Polsce i na świecie mijającego dnia. Gościem programu będzie Adam Krzemiński z "Polityki".

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
ala_alek
Z zaciekawieniem słuchałam rozmowy którą prowadziła pani Pieńkowska i po raz kolejny muszę przyznać, ze jest to właściwa osoba na właściwym miejscu
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane