• rozwiń
  • WIG20 2183.25 +0.85%
  • WIG30 2470.27 +0.77%
  • WIG 57418.58 +0.69%
  • sWIG80 11429.60 -0.17%
  • mWIG40 3647.38 +0.29%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Cipras odwiedza Rosję. "By rozmawiać o wspólnych projektach a nie szukać gotówki"

Foto: PAP/EPA Foto: Premier Grecji spotka się z Władimirem Putinem

Grecja nie prosiła rosyjskiego ministerstwa finansów o pomoc finansową - pisze Reuters, powołując się na wiceministra finansów Rosji Siergieja Storczaka. Poinformował on także, że "grecki premier odwiedził Rosję bardziej po to, aby rozmawiać o wspólnych projektach a nie szukać gotówki".

- Nie było żadnych wniosków. Nie ma żadnych środków (w budżecie - red.) - powiedział Storczak Reutersowi, podczas szczytu ekonomicznego w Petersburgu.

Rosyjski szczyt

Pod hasłem "Czas działać: wspólnymi siłami ku stabilności i wzrostowi" rozpoczęło się w czwartek w Petersburgu 19. Międzynarodowe Forum Ekonomiczne, najważniejsze takie spotkanie w Rosji, nieoficjalnie nazywane "rosyjskim Davos".

W tym roku do miasta nad Newą przyjechało około 7,5 tys. biznesmenów, bankierów, ekonomistów, politologów, publicystów i polityków ze 114 krajów. Doradca prezydenta Federacji Rosyjskiej ds. polityki zagranicznej Jurij Uszakow podkreślił, że 42 kraje są reprezentowane na szczeblu rządowym.

Podobnie jak w 2014 roku z powodu agresywnej polityki Rosji wobec Ukrainy na przyjazd do rodzinnego miasta prezydenta FR Władimira Putina zdecydowało się zaledwie kilku szefów państw i rządów: prezydent Kirgistanu Ałmazbek Atambajew oraz premierzy Grecji i Mongolii - Aleksis Cipras i Czimed Saichanbileg.

W piątek prezydent Rosji spotka się z szefem rządu Grecji. Putin i Cipras mają rozmawiać m.in. o budowie gazociągu Turkish Stream (Turecki Potok), którym rosyjski gaz przez Morze Czarne, a następnie przez terytorium Turcji i Grecji ma płynąć do Europy Środkowej i Południowej. Na piątek zaplanowane jest także spotkanie prezydenta FR z szefami światowych agencji informacyjnych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane