• rozwiń

Temat: Rosja. Dyplomacja

Rosjanie odpowiedzą Amerykanom. Minister zapowiada wprowadzenie ceł

Amerykańskie cła weszły w życie Odtwórz: Amerykańskie cła weszły w życie
Amerykańskie cła weszły w życie "Źródło: TVN24 BiS"

W odpowiedzi na nałożone przez USA cła na stal i aluminium Rosja wprowadzi dodatkowe cła na niektóre amerykańskie towary - zapowiedział we wtorek w Mińsku minister gospodarki Federacji Rosyjskiej Maksim Orieszkin.

- Rosja korzysta z prawa w ramach Światowej Organizacji Handlu i wprowadza środki równoważne wobec towarów importowanych z USA - powiedział Orieszkin podczas wizyty na Białorusi. 

Minister nie sprecyzował, na jakie towary będzie nałożone cło, podkreślił jednak, że nowe regulacje zaczną obowiązywać "wkrótce". Dodał, że cła będą dotyczyły produktów, które mają odpowiedniki na rynku krajowym oraz zapewnił, że decyzja ta nie wpłynie na rosyjskie wskaźniki makroekonomiczne.

Rozporządzenie

8 marca prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie nakładające cła na import stali w wysokości 25 proc., a na import aluminium - 10 proc.

Według kwietniowego komunikatu Światowej Organizacji Handlu (WTO) Rosja wystąpiła do WTO o odszkodowania od USA za cła importowe.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane