• rozwiń
  • WIG20 2221.57 -0.37%
  • WIG30 2524.54 -0.27%
  • WIG 58636.62 -0.36%
  • sWIG80 11602.51 -0.02%
  • mWIG40 3795.48 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 14:19

Dostosuj

Rosyjski deputowany chce zakazać produktów Nike. Ponieważ "są dla gejów"

Rosyjski deputowany chce zakazać produktów Nike. Ponieważ "są dla gejów"
Foto: store.nike.com Foto: Linia produktów BeTrue

Jeden z rosyjskich deputowanych chce zakazać sprzedaży produktów Nike z linii "#BeTrue", ponieważ "są dla gejów" - pisze serwis "Mashable". Dziś odzież z tej linii w Rosji można kupić wyłącznie poprzez stronę internetową amerykańskiego koncernu.

Jak czytamy, linia z charakterystycznymi tęczowymi elementami wystartowała w 2012 roku. Nike chce w ten sposób wspierać społeczność LGBT i odzwierciedlać różnorodność w sporcie.

- To kolejny ruch w kierunku narzucenia nam zboczonych wartości - powiedział w rozmowie z gazetą "Izviestia" Witalij Milonow.

Poseł przeciwko

Milonow to konserwatywny rosyjski parlamentarzysta. Popiera restrykcyjne prawo dotyczące "propagandy homoseksualnej", które zostało przyjęte w 2013 roku.


Jego zdaniem kolekcja ubrań Nike "może mieć zły wpływ na nieletnich" i przyczynia się do "promocji homoseksualizmu", zakazanego przez rosyjskie prawo.

- Jeśli liberalne wartości są ważniejsze dla Nike niż tradycyjna kultura ludzi w Rosji, to nasz kraj nie będzie miał nic przeciwko odejściu firmy z naszego rynku. Spółka musi zmienić swoją politykę handlową - dodał Milonow.

Odzież z tej kolekcji nie jest obecnie dostępna w rosyjskich sklepach. Można ją kupić za pośrednictwem amerykańskiej strony Nike.

W odpowiedzi na zapytanie gazety "Izwiestia" Nike podkreślił: "Firma Nike przestrzega zasad równości i nie dyskryminuje nikogo ze względu na orientację, płeć, narodowość czy wiek. Wspiera różnorodność społeczną i kulturową. W Rosji Nike nie wymaga od swoich partnerów posiadania konkretnych linii produktów i kolekcji. Dilerzy marki mogą sami zdecydować, które produkty będą sprzedawać w swoich sklepach" - ocenia Nike.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane