• rozwiń

Temat: Rosja. Stosunki zagraniczne

Rosjanie idą na wojnę handlową z Turcją

Rosjanie idą na wojnę handlową z Turcją

Rosja zaostrzyła kontrole produktów rolnych i spożywczych importowanych z Turcji - poinformowało w czwartek rosyjskie ministerstwo rolnictwa. Według resortu ok. 15 proc. tych produktów sprowadzanych z Turcji nie spełnia rosyjskich norm.

Jak podało ministerstwo, rząd polecił Federalnej Służbie Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego (Rossielchoznadzor) wzmocnienie kontroli po analizie dokonanej przez resort.

Turcja dostarcza do Rosji głównie warzywa, owoce i produkty mięsne.

Zestrzelenie bombowca

Do pogorszenia stosunków między Moskwą i Ankarą doszło we wtorek po zestrzeleniu przez Turcję rosyjskiego bombowca Su-24, który według Rosji naruszył jej przestrzeń powietrzną przy granicy syryjsko-tureckiej.

W środę premier Rosji Dmitrij Miedwiediew zapowiedział, że po strąceniu przez siły tureckie rosyjskiej maszyny niektóre ważne wspólne projekty mogą zostać unieważnione, w wyniku czego tureckie firmy mogą stracić udział w rosyjskim rynku.

We wtorek wieczorem Moskwa ogłosiła, że zrywa kontakty wojskowe z Turcją.

Moskwa twierdzi, że rosyjski samolot nie opuścił syryjskiej przestrzeni powietrznej. Rosyjskie ministerstwo obrony ogłosiło, że uważa zestrzelenie Su-24 za akt nieprzyjacielski, a prezydent Rosji Władimir Putin oświadczył, że zestrzelenie maszyny w Syrii wykracza poza ramy walki z terroryzmem.

Demonstracja Rosjan pod ambasadą Turcji po zestrzeleniu rosyjskiego samolotu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (7)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
hd67
Wszystko dla zdrowia i szczęścia obywateli! Z pewnością produkty były kontrolowane dotychczas równie dokładnie, jednak strona turecka prowadzi podstępną wojnę gospodarczą przeciw narodowi rosyjskiemu, stąd te 15%, a może być i więcej!
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
AnonimW
He he nie spełniają produkty norm politycznych, he he ruski się sami zakrecaja, teraz tylko brakuje zwarcie z chinami i będą zjadać własną ropę i wąchac swój gaz.
  • 4
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane