• rozwiń

Rosja skusiła inwestorów. Pierwszy raz od dawna

Rosja skusiła inwestorów. Pierwszy raz od dawna
Foto: Shutterstock Foto: Oprocentowanie euroobligacji wyniosło 4,75 proc.

Po raz pierwszy od nałożenia przez Zachód sankcji z powodu udziału w konflikcie ukraińskim, Rosja wypuściła we wtorek na rynek 10-letnie euroobligacje wartości 1,75 mld dol. Informację tę potwierdziło rosyjskie ministerstwo finansów.

Według Reutersa część inwestorów nie wykazała zainteresowania obligacjami właśnie z powodu obowiązujących sankcji, ale wielu inwestorów z Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych zdecydowało się na zakup. Zagraniczni inwestorzy kupili ogółem 70 proc. papierów.

Zaufanie, mimo presji

Oprocentowanie euroobligacji wyniosło 4,75 proc.

Minister finansów Anton Siłuanow powiedział, że popyt wyraźnie przewyższał podaż, a inwestorzy złożyli w sumie zamówienia na euroobligacje wartości ponad 7 mld dol.

Siłuanow uznał, że zakończona sukcesem emisja świadczy o wysokim zaufaniu inwestorów do Rosji, mimo - jak to określił - "nieoficjalnej presji".

Sprzedaż papierów przeprowadziła należąca do państwa rosyjska grupa finansowa WTB (VTB Group).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
jankesJ23
ciekawe jak ruski beda teraz bronic wzrostu dlugu Rosji o te 1,3 mld dol. bo dotychczas Rosja byla podawana przez nich jako wrzozec gospodarki bez dlugu (czyli po naszemu: brak chetnych na ich obligacje).
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane