• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Rosjanie zmieniają decyzje. Boeingi jednak mogą latać

Rosjanie zmieniają decyzje. Boeingi jednak mogą latać
Foto: shuttertock Foto: Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) wycofał pismo w sprawie czasowego odwołania certyfikatu dla samolotów Boeing 737

Rosyjski Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) wycofał pismo w sprawie czasowego odwołania certyfikatu dla samolotów Boeing 737 - poinformowała w piątek współwłaścicielka S7 Airlines Natalia Filewa po naradzie w Moskwie rosyjskich władz lotniczych.

Dzień wcześniej MAK oznajmił, że wstrzymuje certyfikat dla samolotów Boeing 737 w Rosji do czasu otrzymania wspólnego zawiadomienia ze strony rosyjskiej Federalnej Agencji Transportu Powietrznego (Rosawiacja) i amerykańskiego Federalnego Zarządu Lotnictwa (FAA), że stan tych samolotów zapewnia bezpieczną ich eksploatację. Według dokumentu MAK niezbędne jest dopracowanie systemu manipulowania sterem wysokości Boeingów typu 737.

Sprzeczne treści

Jeszcze w czwartek wieczorem Rosawiacja opublikowała oświadczenie, że zakaz eksploatacji w Rosji samolotów Boeing 737 mogą wydać jedynie federalne organy władzy, a te takiej decyzji nie podjęły.

W piątek Rosawiacja zorganizowała naradę na temat bezpieczeństwa samolotów Boeing 737, w której uczestniczył szef oddziału koncernu Boeinga w Rosji Siergiej Krawczenko. Zapewnił, że firma uczyni wszystko, co możliwe, w celu usunięcia zgłaszanych zastrzeżeń. Wyraził nadzieję, że rosyjskie władze lotnicze zdołają szybko uregulować sytuację z samolotami rodziny 737.

Szef Federalnej Agencji Transportu Lotniczego Aleksandr Nieradko powiedział po naradzie, że oświadczenia MAK, który, wycofując w piątek jedno pismo, zamieścił na swej stronie internetowej drugie, dotyczące, m.in. katastrofy samolotu Boeing 737 sprzed dwóch lat w Kazaniu, zawierają w kilku miejscach sprzeczne treści i wymagają starannego przestudiowania w celu ich oceny.

Powiedział, że jest to niezbędne do podjęcia ważnych kroków prawnych, które będą mieć wpływ na nieograniczony krąg ludzi, w tym na pasażerów, którzy korzystają z usług rosyjskich przewoźników eksploatujących samoloty typu Boeing 737.

Liczba samolotów

Według danych ogólnodostępnych źródeł w Rosji jest obecnie w użyciu niemal 190 maszyn Boeing 737 różnych odmian. Najwięcej ich (52) miały linie Transaero, które jednak pod koniec października zakończyły działalność, gdy Rosawiacja anulowała im certyfikat.

Według szefa przedstawicielstwa Boeinga w Rosji Siergieja Krawczenki obecnie po świecie lata 6,5 tysiąca samolotów Boeing 737.

Boeing chce pozyskiwać energię z hałasu:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (4)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Bob 202
No i czy nie mają racji ci, którzy mówią że Rosja to kraj nieobliczalny i nieprzewidywalny. Można także powiedzieć, że Rosja to nie naród, Rosja to charakter.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij
fenixal
No bo jak mamy jedyne co jeszcze potrafi latać -to już niech lata - to że servis nie dał się nabrać na bluff to już inna para kaloszy
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane