• rozwiń
  • WIG20 2178.67 +0.64%
  • WIG30 2464.87 +0.55%
  • WIG 57287.94 +0.46%
  • sWIG80 11456.06 +0.06%
  • mWIG40 3643.04 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 11:38

Dostosuj

Rosja szykuje się do cyberoperacji. Będzie szkolić młodych

Rosja szykuje się do cyberoperacji. Będzie szkolić młodych
Foto: sxc.hu Foto: Rosja stawia na szkolenia dot. cyberbezpieczeństwa

Rosyjskie wojsko uruchomiło nowy program szkoleniowy dla młodych kadetów. Dotyczy on cyberbezpieczeństwa, a kursy mają odbywać się w Akademii Wojskowej w St. Petersburgu - poinformowało we wtorkowym oświadczeniu ministerstwo obrony Rosji.

Jak podaje „The Moscow Times”, opierając się na oświadczeniu resortu, uczestnicy szkoleń mają poznać zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem, technologiami sieciowymi, sprzętem multimedialnym, oprogramowaniem i robotyką.

Na początek

Pierwsza grupa wybranych kadetów liczy 40 osób. Kursy w Wojskowej Akademii Komunikacji w St. Petersburgu są - jak czytamy - częścią nowego programu edukacyjnego. Chodzi o wyszkolenie personelu gotowego na udział w operacjach cybernetycznych.

„The Moscow Times” pisze, że Rosja i Chiny zostały w ostatnich miesiącach oskarżone o sponsorowanie poważnych ataków hakerskich na struktury rządowe USA. Podejrzenie to skłoniło niektórych amerykańskich urzędników do zaproponowania dodatkowych sankcji przeciwko Moskwie - czytamy.

Zdaniem rosyjskiego eksperta od cyberbezpieczeństwa Andrieja Soldatowa rosyjskie wojsko jest daleko w tyle w obszarze cyberoperacji i szkolenia personelu w tym zakresie, szczególnie w porównaniu z Federalną Służbą Bezpieczeństwa.

- Wojsko nie było tu głównym graczem. Prowadzenie objęły tu rosyjskie służby - ocenia Soldatow.

Jak podają rosyjskie agencje, ministerstwo obrony zaczęło koncentrować się na wzmocnieniu cyberbezpieczeństwa w ostatnich dwóch, trzech latach. Rosja ma też pracować nad nową strategią dotyczącą cyberprzestrzeni.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane