• rozwiń

Temat: Rosja

Kreml szuka oszczędności. Rosja opuści część organizacji międzynarodowych?

Kreml szuka oszczędności. Rosja opuści część organizacji międzynarodowych?
Foto: Shutterstock Foto: Rosja musi zrewidować swój udział w niektórych międzynarodowych funduszach i organizacjach finansowych - powiedział minister finansów Anton Siłuanow

Rosja musi zrewidować swój udział w niektórych międzynarodowych funduszach i organizacjach finansowych, w których płaci składki, i pozostać jedynie w najważniejszych z punktu widzenia polityki zagranicznej - oświadczył w środę minister finansów Anton Siłuanow.

Reuters pisze, że Rosja jest zmuszona redukować swe wydatki w sytuacji, gdy ceny ropy gwałtownie spadły, zmniejszając zyski niezbędne do finansowania socjalnych obietnic prezydenta Władimira Putina i jego planu ożywienia przemysłu obronnego, kluczowego dla podniesienia poczucia dumy narodowej.

Propozycja cięć

- Gdy zetknęliśmy się z kwestią optymalizacji wydatków budżetowych, zauważyliśmy, że Rosja uczestniczy w wielkiej liczbie różnorodnych funduszy, organizacji międzynarodowych, które według mnie nie mają zasadniczego znaczenia. Niemniej wszędzie uiszczamy składki - powiedział szef rosyjskiego resortu finansów, przemawiając środę w Radzie Federacji, wyższej izbie parlamentu.

- Powinniśmy poważnie podejść do tego zagadnienia i zrewidować celowość udziału w takich czy innych organizacjach, pozostając, oczywiście, w tych najważniejszych dla politycznej składowej naszej polityki zagranicznej - oznajmił Siłuanow.

Reuters przypomina, że Rosja wspiera finansowo różne programy pomocowe i rozwojowe ONZ, Banku Światowego i innych organizacji międzynarodowych.

Wcześniej na dorocznym posiedzeniu rozszerzonego kolegium Ministerstwa Finansów FR, w którym uczestniczył też premier Dmitrij Miedwiediew, Siłuanow zapowiedział, m.in., że jego resort w najbliższych miesiącach przygotuje propozycje cięć wydatków budżetowych na lata 2016-2018 na kwotę 1,5-2 bln rubli (29,1-38,8 mld dolarów).

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (6)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Bob 202
Jak zwykle szuka oszczędności nie tam gdzie trzeba. Co z tego że Rosja będzie uzbrojona po zęby, skoro będzie świecić nagim zadkiem. Ważniejsze dla "dumy narodowej" byłoby gdyby Rosjanie żyli na wysokim poziomie i po pańsku mogli pomagać innym a nie tylko grozić im piąchą i atomem.
  • 8
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
politykier
Ciekawe, czy cięciami budżetowymi zostaną objęte wydatki na "Brygady sieciowe"?
Niebawem okaże się, że z forum zniknie nagle trzy czwarte wpisów :))
  • 9
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane