• rozwiń

Takiej sytuacji nie było od sześciu lat. Rosja zaprezentuje samolot amfibię i dwa śmigłowce

Rosyjskie amfibie Be-200CzS "gaszą pożary" Odtwórz: Rosyjskie amfibie Be-200CzS "gaszą pożary"
Rosyjskie amfibie Be-200CzS "gaszą pożary" "Źródło: mchs.gov.ru"

Rosja po raz pierwszy od sześciu lat pokaże swój sprzęt na Międzynarodowym Salonie Lotniczym w Le Bourget pod Paryżem, który rozpoczął się w poniedziałek. Zaprezentuje tam samolot amfibię Be-200CzS i dwa śmigłowce cywilne typu Ansat.

Od aneksji Krymu i początku kryzysu ukraińskiego Rosja nie przywozi sprzętu wojskowego na Le Bourget, podobnie jak na drugi międzynarodowy salon lotniczy w brytyjskim Farnborough.

Samolot amfibia Be-200, nazywany także łodzią latającą, wykorzystywany jest głównie do gaszenia pożarów i do akcji poszukiwawczo-ratowniczych na wodzie. Dziesięcioma takimi maszynami dysponuje  Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Rosji i są one regularnie wykorzystywane do gaszenia pożarów w Europie. Każda maszyna może zabrać 12 ton wody - powiedział dziennikowi "Wiedomosti" przedstawiciel Zjednoczonej Korporacji Przemysłu Lotniczego (OAK).

Jeden samolot Be-200 został sprzedany do Azerbejdżanu. OAK w 2018 roku zawarła kontrakt na dostawę czterech Be-200 z amerykańską firmą Seaplane Global Air Services.

Śmigłowce

Dwa lekkie śmigłowce cywilne Ansat, wyposażone w silniki kanadyjskiej firmy Pratt&Whitney, pokaże w Le Bourget holding Śmigłowce Rosji. Jeden z nich wyprodukowano w wersji przystosowanej do ewakuacji medycznej, drugi - z wyposażeniem dla podróży klasy VIP. W 2018 roku kontrakt na dostawę 20 maszyn typu Ansat Rosjanie podpisali z Chinami.

Głównym użytkownikiem w Rosji jest ministerstwo obrony i firmy prywatne użytkujące wersję dla potrzeb medycznych.

Śmigłowce cywilne z Rosji zostaną pokazane na Le Bourget po raz pierwszy od 1989 roku.
53. Międzynarodowy Salon Lotniczy w Le Bourget potrwa do najbliższej niedzieli.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane