• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Temat: Rosja

Koło Kremla pokemonów nie znajdziesz. Rosjanie się skarżą

Koło Kremla pokemonów nie znajdziesz. Rosjanie się skarżą
Foto: Shutterstock Foto: Użytkownicy systemu GPS mają problemy w pobliżu Kremla

Taksówkarze, osoby uprawiające jogging, czy gracze polujący na Pokemony zachodzą w głowę, dlaczego smartfonowe aplikacje korzystające z systemu nawigacji satelitarnej GPS nie funkcjonują prawidłowo w centrum Moskwy.

Programista rosyjskiej firmy internetowej Yandex, Grigorij Bakunow, powiedział, że z jego badań wynika, iż system blokowania GPS znajduje się...na Kremlu - informuje w piątek agencja Associated Press.

Przyczyny

Użytkownicy systemu GPS skarżą się w ostatnich miesiącach na portalach społecznościowych, że kiedy znajdują się w pobliżu Kremla, ich aplikacje korzystające z nawigacji satelitarnej przestają działać, albo jako aktualną lokalizację podają odległe o 29 km lotnisko Wnukowo.

Frustrację przeżywają ci, którzy w pobliżu Kremla usiłują zamówić przez aplikację na smartfona taksówkę, korzystając z takich usługodawców jak Uber. AP odnotowuje, że wielu uczestników moskiewskiego maratonu skarżyło się w zeszłym miesiącu, iż ich aplikacje joggingowe, podające m.in. przebytą drogę, przestawały funkcjonować w pobliżu siedziby prezydenta Rosji.

Bakunow nie wyklucza, że zamiana Kremla na Wnukowo w korzystających z GPS aplikacjach może mieć na celu zapobieganie przelotom dronów nad Kremlem. Oprogramowanie dronów korzystających z GPS w wielu przypadkach uniemożliwia przeloty w pobliżu lotnisk z powodu zagrożenia dla transportu lotniczego.

Problemy rzecznika

Według rosyjskich mediów pierwsze anomalie zauważono w czerwcu. W czwartek rzecznik prezydenta Władimira Putina, Dmitrij Pieskow, powiedział, że nie wie, dlaczego dochodzi do tych nieprawidłowości i przyznał, że ostatnio sam miał z tym problem, kiedy prowadził samochód.

AP pisze, że Pieskow powiedział, iż o tę sprawę trzeba pytać Federalną Służbę Ochrony Federacji Rosyjskiej, która odpowiada m.in. za ochronę Kremla i rosyjskich osobistości oficjalnych. W piątek rzecznik tej służby odmówił komentarza.

 

Rosja: młodzieżowy patriotyzm z bronią w ręku. Zobacz materiał "Faktów" TVN (02.10.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane