• rozwiń

Temat: Rosja

General Motors, Audi i Jaguar wstrzymują sprzedaż w Rosji. Przez rubla

Foto: EPA Foto: Słabnący rubel sprawia, że spadają rosyjskie ceny samochodów przeliczone na dolara

Deprecjacja rubla skłoniła firmy motoryzacyjne General Motors, Audi oraz Jaguar Land Rover do tymczasowego wstrzymania sprzedaży w Rosji.

General Motors poinformował w czwartek, że zaczął wygaszać sprzedaż swych samochodów w Rosji już 16 grudnia, by zminimalizować ryzyko, jakim są wahania kursu rosyjskiej waluty. Jednak zamówione wcześniej samochody marek Cadillac, Opel i Chevrolet zostaną dostarczone klientom po uzgodnionych cenach.

Ustalają nowe ceny

Jaguar Land Rover w środę ogłosił, że wstrzymuje sprzedaż do piątku. Także Audi przestał sprzedawać swe samochody w tym kraju, do czasu ustalenia nowych cen, co ma nastąpić w „niedalekiej przyszłości”.

Volkswagen kontynuuje na razie sprzedaż w Rosji, ale - jak podkreślają jego przedstawiciele – z zaniepokojeniem obserwuje sytuację.

Słabnący rubel sprawia, że spadają rosyjskie ceny samochodów przeliczone na dolara, czy euro, co dla producentów oznacza spadek zysków. Od początku roku rosyjska waluta straciła na wartości ok. 50 proc.

W środy wiele luksusowych butików w Moskwie było zmuszonych do wprowadzenia przerw, aby mieć czas, by zmienić ceny produktów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (5)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
armysos com ua
W sklepach zmieniali ceny codziennie, teraz potrzeba kilka razy dziennie. Jak średnia krajowa wróci do 10 dolarów miesięcznie rynek ożyje )))
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij
usmiech_prezesa
Powinni wyslac te samochody do USraela. Tam podobno gospodarka kwitnie i ludzie ustawiaja sie w kolejkach po Jaguary, Land Rovery i inne.
  • 0
  • 3
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane