• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Rosyjskie służby nakazały zablokować popularny serwis

Rosyjskie służby nakazały zablokować popularny serwis
Foto: Shutterstock Foto: W sprawie działalności LinkedIn Roskomnadzor zwrócił się do sądu jeszcze w czerwcu

W Rosji zablokowany zostanie dostęp do LinkedIn, po tym jak amerykański serwis społecznościowy nie zdołał przenieść swoich serwerów do Rosji - poinformowała służba nadzoru w sferze łączności Roskomnadzor.

Dostęp do serwisu ma zostać zablokowany "w ciągu kilku dni". - Sąd w Moskwie odrzucił w czwartek apelację LinkedIn - poinformował w czwartek Vadim Ampiełonski, rzecznik Roskomnadzor. Argumentował, że LinkedIn nie przedstawił dokumentów na to, że przeniósł serwerów do Rosji.

Problem dla użytkowników

W sprawie działalności LinkedIn Roskomnadzor zwrócił się do sądu jeszcze w czerwcu. Służby wnioskowały, by działalność LinkedIn uznać za niezgodną z prawem i by sąd nakazał operatorom ograniczenie dostępu do serwisu.

W sierpniu sąd przychylił się do tego wniosku. Wskazał m.in., że każda firma zajmująca się zbieraniem danych osobowych obywateli Rosji jest zobowiązana do przechowywania ich na terytorium tego kraju.

Blokada serwisu

"Decyzja sądu oznacza blokadę dostępu do LindedIn dla milionów członków, jakich mamy w Rosji oraz firm, które korzystają z serwisu, aby rozwijać swój biznes." - poinformował LinkedIn w oświadczeniu. "Jesteśmy zainteresowani spotkaniem z Roskomnadzor, aby przedyskutować ich prośbę dotyczącą lokalizacji serwerów" - podkreśliła firma.

Roskomnadzor poinformował także, że serwisy takie jak Google, eBay, Booking.com i Uber podjęły już kroki, aby przenieść serwery do Rosji.

 

Richard Shirreff - autor książki "2017: Wojna z Rosją"

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane